Eğitimde Başarı Çıtasının Yükseltilmesi İçin Denetimler Sıklaştırılacak

Eğitimde Başarı Çıtasının Yükseltilmesi İçin Denetimler Sıklaştırılacak

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi ile AB projesi olan Erasmus+Plus Projesi’nin değerlendirme toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildiAdıyaman’da eğiti...

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi ile AB projesi olan Erasmus+Plus Projesi’nin değerlendirme toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi

Adıyaman’da eğitim kalitesinin artırılması, belirlenen stratejik amaç ve hedeflere ulaşılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Erdemli ve Başarılı Birey Projesi ile Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik projesi olan Erasmus+Plus projesinin mevcut durumu gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi. Toplantıya vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri katıldı.

Yapılan toplantıda, 2016 yılında uygulanacak Erdemli ve Başarılı Birey Projesinin ana başlıkları ve içeriği ile ilgili bir sunum yapıldı. Toplantıda eğitimde başarının sağlanması için gerekli denetimlerin sıklaştırılması kararı alındı.

Adıyaman’da eğitim kalitesinin arzu edilen seviyeye çıkartılmasını sağlamak amacıyla Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında, bugüne kadar 500 öğrencinin evine ziyaret gerçekleştirildiğine vurgu yapılarak, 2016 yılında da projeden beklenen sonuçları almak için okul idaresi tarafından yılda en az bir defa öğrenci aileleri ziyaret edilerek, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi kararlaştırıldı.

İki yıldan bu yana Adıyaman’da Erdemli ve Başarılı Birey projesini uyguladıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman bu proje ile sadece ildeki başarısını değil, Türkiye’deki başarısını ortaya koymuştur. Son üç yılda Adıyaman’da bin 300 dersliğin temelini attık. Bu dersliklerden yaklaşık bin 100 tanesini bitirerek, eğitim ve öğretime kazandırdık. Daha önce çocuklarımız 50-60 kişilik sınıflarda ders görüyordu. Ancak son üç yılda eğitim alanında yaptığımız fiziki iyileştirmelerle bunu 25-30 kişilik sınıflara düşürdük. Bir taraftan da ikili eğitimden tekli eğitime geçiş yaptık. Hayata geçirilen bu projenin başarısı her yıl daha da artarak devam edecektir. Bu projeyi Adıyaman’da başarıyla uyguladık ve bunun pozitif sonuçlarını da aldık. Hayata geçirilen proje sayesinde bu yıl 88 öğrencimiz tıp fakültesini, 46 tanesi hukuk fakültesi, 31 diş hekimliği, 108 iktisat fakültesi, 268 öğretmenlik, 108 iktisadi ve idari bilimler fakültesi, 18 inşaat fakültesi, 5 eczacılık fakültesi, 19 elektrik ve elektronik mühendisliği, 114 ilahiyat fakültesi ve 17 öğrencimiz ise kamu yönetimini kazanmıştır. Bu başarının artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Erasmus+Plus projesini de değerlendiren Vali Demirtaş, “AB projelerine başvurusu sırasına göre Türkiye genelinde 17. sırada yer almaktayız. Adıyaman’da eğitimde başarıyı sağlamaya kararlıyız. Eğitimde başarının sağlanması için denetimler mutlaka sıklaştırılmalıdır. Sadece il merkezinde başarının sağlanması yetmez. Başarı, ilçeleri ve kırsalı da içine alacak şekilde top yekün olur. Bunun da sağlanabilmesi için ilçelerimiz AB projelerine yoğunlaşarak, sonuç odaklı projeler hazırlamalıdır” ifadesini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.