Eğitim Hak Sen’den Kılık-kıyafet Serbestliği Kararı

Eğitim Hak Sen’den Kılık-kıyafet Serbestliği Kararı

Eğitim Hak Sen Ağrı Şube Başkanı Ertuğrul Babatonguz, Eğitim Hak Sen Genel Merkezi tarafından üyelerine yönelik kamu kurum ve kuruluşlarında kılık-kıyafet serbestliği kararı alındığını açıkladı.Konu h...

Eğitim Hak Sen Ağrı Şube Başkanı Ertuğrul Babatonguz, Eğitim Hak Sen Genel Merkezi tarafından üyelerine yönelik kamu kurum ve kuruluşlarında kılık-kıyafet serbestliği kararı alındığını açıkladı.

Konu hakkında gazetecilere açıklama yapan Eğitim Hak Sen Ağrı Şube Başkanı Ertuğrul Babatonguz, “Eğitim Hak Sen Genel Merkezimiz yönetim kurulu toplantısında; 28.02.2013 tarihinde kamu çalışanı üyelerimiz için kıyafet özgürlüğü eylem kararı almıştı. Geçen süre zarfında taleplerimizin karşılanmadığı görülmüştür. 08.10.2013 tarih ve 28789 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yapılan düzenlemeler kamu personelinin ihtiyaç ve taleplerinin uzağında kalmıştır. Bu nedenle genel merkezimiz, ilgili yönetmeliğin 5. maddesindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine ilişkin sınırlamalar kaldırılıncaya kadar genel ahlaki kural ve değerlerimize uygun bir biçimde kamu kurumlarında çalışan üyelerimizin serbest kılık-kıyafette süresiz olarak iş yerlerine gitmeleri kararı almıştır” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.