Düzce Belediyesinde Halkla İlişkiler Semineri

Düzce Belediyesinde Halkla İlişkiler Semineri

Düzce Belediyesi tarafından Türkiye Belediyeler Birliği katkılarıyla, belediye personeli için ‘Halkla İlişkiler ve İletişim’ semineri düzenlendi. Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü...

Düzce Belediyesi tarafından Türkiye Belediyeler Birliği katkılarıyla, belediye personeli için ‘Halkla İlişkiler ve İletişim’ semineri düzenlendi. Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen seminere Düzce Belediyesi personelinin yanı sıra Düzce ili belediyelerinin personeli de katıldı.

Düzce Belediyesi Meclis Salonu’ndaki eğitim seminerine konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil katıldı. Yerel Yönetimlerde İletişim ve Halkla İlişkiler konusu üzerine bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil; özellikle iletişim süreç ve unsurları, farkındalık ve bilinirlik, kurum içi iletişim, medya ile ilişkilerde pratik uygulamalar, etkinlik yönetimi, sosyal sorumluluk bilinci, interaktif pazarlama, pazarlama iletişimi, marka yönetimi konuları üzerine örneklerle açıklamalarda bulundu. Düzce Belediye personelinin yoğun katılımı ile gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan İstanbul Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil; “Beden dili iletişimin yarısıdır. Ne söylediği değil, önemli olan nasıl söylendiğidir” dedi.

Karahalil, insanların iletişim dilleri olarak beden dilini ön plana çıkarması gerektiğini belirtti. Etkili bir iletişim için, sözcükler kadar sözcük dışı unsurların önemli olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil; “Sözcükler dışında, yüz ifadeleri, vücut duruşu, kıyafetler, el ve kol duruşu, oturma biçimi, hitap şekli etkili iletişimde ve halkla ilişkilerde büyük önem arz eder” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.