Dünyanın Gıda Devleri Dubai Gulfood 2015’te Buluşacak

Dünyanın Gıda Devleri Dubai Gulfood 2015’te Buluşacak

Dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Dubai Gulfood 2015, 8 Şubat 2015 tarihinde kapılarını açmaya hazırlanırken fuara Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri adeta çıkarma yapıyor.Kısa adı MBT...

Dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Dubai Gulfood 2015, 8 Şubat 2015 tarihinde kapılarını açmaya hazırlanırken fuara Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri adeta çıkarma yapıyor.

Kısa adı MBTG olan Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu’nun stant açacağı fuara Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği de Ekonomi Bakanlığı destekli Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi (URGE) kapsamında heyetler halinde katılarak çalışmalarını sürdürecek. Uluslararası fuarların ürünlerin dünya pazarlarındaki rekabet gücünü arttırmak için büyük önem taşıdığını ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 2015 yılının en büyük uluslararası gıda fuarlarından birisi olan Dubai Gulfood 2015’e Gaziantep’ten 20 firmanın katılacağını, Türkiye genelinden ise fuarda 128 markanın stant açarak dünya markalarıyla buluşacağını belirterek “Dubai’de her yıl gerçekleştirilmekte olan ve adeta gıda sektörünün kalbinin attığı Gulfood 2015 8-12 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Dünya genelinde 87 ülkeden binlerce markanın katılacağı fuar sektörel gelişimlerin gözlenebilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Birliklerimiz bünyesinde faaliyet gösteren Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği fuara birer heyetle katılırken kısa adı MBTG olan Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu fuarda stant açarak tanıtımını üstlendiği ürünlerle ilgili hazırlanacak olan yöresel yemekleri konuklara ikram edecektir. Söz konusu fuarlar sadece ürünlerimizin tanıtımı ve pazarlanması için değil aynı zamanda Türkiye’nin de tanıtımı için büyük önem taşımaktadır. Gaziantepli 20 civarında gıda markasının stant açacağı fuarın başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 8-12 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dubai Gulfood 2015’e bu yıl 87 ülkeden toplam 4.200 şirketin katılacağı ve fuar alanının 113,398m² ’lik dev yapısıyla dünyanın en büyük gıda fuarlarından birisi olduğu gelen bilgiler arasında. Türkiye genelinden olduğu gibi Gaziantep’ten de katılan firmaların ürünlerini ve markalarını tanıtmak için çeşitli faaliyetlere katılacağı ve genel etkinlikler yanında Türkiye’nin tanıtımı içinde önemli çabalar sarf edeceği de açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.