Dünyanın Baş Belası Yahudiler

Yahudilik millî ve muharref (bozulmuş) bir dindir. Çünkü hak ve evrensel hiçbir dinde şu şekilde emirler olamaz:
“Tanrı Yahovanın sana teslim ettiği bütün kavimleri bitireceksin. Gözün onlara acımayacak.” (Tevrat tesniye Bab 7, cümle 16).
“Sana kulluk etmeyen millet ve ülke yok olacak ve on memleket tamamen harap olacak.” (Tevrat Işaya bab 60, cümle 12).
Bu ve benzeri kan, kin, kıtal ve katliam öğretileri ile yetişen Yahudiler, Dünya bünyesinde bir tümör, bir kanser mesabesindedir. Tarihte, içinde yaşadıkları cemiyetlerde bu ve benzeri dini emirlerini, fırsat buldukça gerçekleştirdikleri için, hiçbir millet tarafından sevilmemiş, bilakis nefret edilmiş, kendileri de toplu kıyım ve katliamlara tabi tutulmuşlardır. Bu baskı ve tazyik Ortaçağ da hat safhaya ulaşınca, Haçlı Âleminden hicret eden Yahudiler Osmanlı yurduna yerleşmişlerdir.
Ama mayalarının iktizası gereği hiçbir devirde ve dönemde uslu durmamışlar, bütün müfrit nazariyeler, aşırı duygular, insanlığın başına bela olan ve milyonlarca insanın katline sebep olan fikir ve felsefeler (Komünizm, Kapitalizm, Darvinizm, Freudizm… gibi) bunların eseridir.
Geçmişte ve günümüzde hiçbir savaş yoktur ki, onda Yahudi parmağı ve menfaati olmasın. Yakın tarih misyoner idarecilerinden Mr. Botingerss bu gerçeği şöyle dile getirir: “…Hiçbir felaket ve musibet yoktur ki, içinde Yahudi parmağı olmasın. Savaşlar ancak Yahudi bankerlerinin yüzünden çıkar ve Yahudiler hiçbir savaştan etkilenmezler. Yahudiler dünyayı birbirine karıştırarak ve kapıştırarak uzaktan seyretmeyi ve o sırada külah kapmayı çok isterler. Paraya tapan ve özel çıkarını toplumun menfaatine tercih eden bu kavim nerede faaliyet gösterir, iktidar olursa orada büyük sefalet ve musibet yüz gösterir. Kendi çıkarlarını diğer hem cinslerinin felaketinde arayan bu hilekâr halk ile bunca peygamber zeki ve hâkim kişiler uğraşmışlarsa da bir şey yapamamışlardır” (İngiliz Misyonerleri Nasıl Yetiştiriliyor, Ahmet Hamdi Paşa, Sadeleştiren M. Cemal Sofuoğlu, İzmir 2006, s. 65) .
Fitne ve fesatçı oldukları, iktisadi ve ekonomik yönden milletlerin kanını emdikleri, inançlarına göre Hz. İsa’yı işkence ile öldürdükleri… için Yahudileri sevmedikleri halde sırf, Müslümanları onlara şamarlatıp, onların baskı ve şantajı ile Müslüman devletlerin petrollerine el koyabilmeleri için İsrail devletini başta İngiltere olmak üzere, Hıristiyanlar kurdurmuşlar ve aynı mülahazalarla, bir de Yahudilerin siyasi ve ekonomik baskıları sayesinde, onları kayıtsız-şartsız desteklemeye devam etmektedirler. Halen ABD’de 10 milyon Yahudi yaşar. Yani nüfusun % 3’ü kadar. Fakat bunların siyasi ve ekonomik etkinlikleri % 25’lere varmaktadır. (Can Dündar, Milliyet 16.04.2002). Tabi bu durumun da dünyayı hızla bir felakete doğru sürüklemekte olduğu bir gerçektir. Şu olay ne kadar ibretli:
Mordehay Vanunu bir İsrail Yahudi’sidir. İsrail’in nükleer programında çalışmış ve ne kadar tehlikeli bir gidiş içinde olduğunu görünce İsrail’in Nükleer programını İngiliz Sunday Temes gazetesine açıklamış ve o dönemde barış kahramanı ilan edilmiş, Nobel’e aday gösterilmiştir. Fakat Mossad ajanları bir kadın ajanı da kullanarak, Roma da yakalayıp İsrail’e götürmüş, 18 yıl hücre cezasına çarptırılmış, işkence görmüş, delirtilmek istenmiş ama cezasını tamamlayıp serbest bırakılmıştır. İsrail’in 200 nükleer başlığı ile dünyada beşinci nükleer güç olduğunu, Yaptıklarından pişman olmadığını söylemiştir (Milliyet 21. 04. 2004).
Bütün bunlara rağmen ABD, Yahudi lobilerinin baskısıyla Irak’ı nükleer bombalara sahip diye işgal etti, İran’ı da aynı bahanelerle işgal etmenin arifesinde. İsrail de fitne ve fesat kazanını kaynatmaya devam ediyor, kutsal mekânların altını üstüne getiriyor. Sırtını verdiği dayısı da kuvvetli olunca kimseyi tınmıyor, kimseye aldırmıyor. Allah muhafaza üçüncü dünya savaşının hazırlıklarını yaptırıyor. Filistin halkına soykırım uyguluyor. Yaptıkları devlet terörünü batın inançlarına göre kutsal telakki ediyor. Ama “Her kemalin bir zevali var” demişler. İnşallah Allah ve Resulünün işaret ettiği zevalleri yakındır. Yeter ki Müslümanlar Yahudi’nin bu zulmünden, Haçlıların bu ikiyüzlü ve riyakâr tutumundan ibret alsınlar. Şair bunu şiir diliyle ne güzel ifade etmiştir:
Haddinden ziyade yükselen kişi
Feleğin gözüne batar demişler
Her kim ki, dünyada keskindir dişi
Mutlak bir belâya çatar demişler

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.