Dilek Ağacında Yeni Hayat Umutları

Dilek Ağacında Yeni Hayat Umutları

Organ bağışıyla hayat bulan hastalar, Organ Bağışı Haftası’nda tek ses, tek yürek oldular, çaresiz hastalar için farkındalık oluşturmaya çalıştılar.Çocuğu, genci yaşlısı organ bağışıyla ikinci hayatla...

Organ bağışıyla hayat bulan hastalar, Organ Bağışı Haftası’nda tek ses, tek yürek oldular, çaresiz hastalar için farkındalık oluşturmaya çalıştılar.

Çocuğu, genci yaşlısı organ bağışıyla ikinci hayatlarına başlayan bir grup hasta, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle çaresiz hastalar için tek ses, tek yürek oldular. Sağlıkla yeni yaşamlarını sürdüren hastalar, dilek ağacına yaşatmanın da yaşamak kadar güzel olduğu mesaj kartlarını asıp, organ bağışı çağrısı yaparken, Opr. Dr. Zafer Önen, “Buradaki her hastamız bağışlanan organların başka bedenlerde can olup hayat verdiğinin birer örneği. Bu hafta onların çağrılarıyla daha anlamlı hale geldi” dedi.

İzmir Kent Hastanesi’nde karaciğer nakli olan hastalar, Organ Bağışı Haftası kapsamında Forum Bornova’da düzenlenen farkındalık etkinliğine katıldı. Kutsal bağışla hayatları kurtulan hastalar kendilerine yeniden yaşam şansı veren bağışlar için bir kez daha minnettarlıklarını dile getirdi. Bağışlarla organların toprak değil “can” olduğunu belirten hastalar, dilek ağacına umut mesajları içeren kartlar astı. Kutsal bağışların yeterli olmaması, zamanın aleyhlerine işlemesi yüzünden canlı donörlerden can aşılanan hastalar da organ bağışının artması için dilekte bulundu. Hastalar, kimin ne zaman organ nakline ihtiyacı olacağının bilinmediğini, bu nedenle de herkesin bağışta bulunmasının çok önemli olduğunu vurguladılar. İzmir Kent Hastanesi Karaciğer Nakli ekibini Opr. Dr. Zafer Önen temsil etti. Opr. Dr. Önen, organ naklinde Türkiye’nin başarısının dünya standartlarında olduğunu, bağışların yetersizliğinden canlı nakillerin yapıldığını ve bu alanda söz sahibi olduğunu söyledi. Organ bağışının önemini en etkili, en vurucu şekilde organ nakli olan hastaların dile getirdiğini belirten Opr. Dr. Önen, “Buradaki her hastamız bağışlanan organların başka bedenlerde can olup hayat verdiğinin birer örneği. Bu hafta onların çağrılarıyla daha anlamlı hale geldi” diye konuştu.

Dilek Ağacı’na mesaj kartlarının takılmasının ardından nakilli çocuklar oyun parkında doyasıya eğlendi, organ bağışına çağrı kartlarını çarşıda gezen, kafeteryalarda oturan kişilere dağıttı, destek istedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.