DİKA ‘Cazibe Merkezleri Programı’ için teknik destek verecek

DİKA ‘Cazibe Merkezleri Programı’ için teknik destek verecek

Dicle Kalkınma Ajansı'ndan (DİKA) yapılan açıklamada, Cazibe Merkezleri Programı" ile yeni teşvik projesinin başladığını, yatırım destek ofislerinde...

Dicle Kalkınma Ajansı'ndan (DİKA) yapılan açıklamada, Cazibe Merkezleri Programı" ile yeni teşvik projesinin başladığını, yatırım destek ofislerinde her türlü teknik desteğin verileceğini bildirdi.

Siirt Destek Ofisinden yapılan açıklamada, "Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerinin dâhil olduğu 23 ilde özel sektöre yönelik olarak geliştirilen Cazibe Merkezleri Programı kapsamında başvurular alınmaya başlanmıştır. Az gelişmiş bölgelerdeki yatırım ortamını canlandırarak istihdam, üretim ve ihracatı artırmak yoluyla bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla gerçekleştirilecek olan özel sektör yatırımlarına Cazibe Merkezleri Programı kapsamında destek verilecektir. Buna göre; yeni yatırım projeleri için veya yarım kalmış ya da yatırımı tamamlanarak işletme sermayesi yetersizliği nedeniyle işletmeye geçememiş veya kısmen geçmiş yahut başka sebeplerle faaliyet göstermeyen tesislerin yeniden ekonomiye kazandırılması için yatırım ve işletme dönemine ilişkin destekler sağlanacaktır. Desteklenecek alanların ise; danışmanlık hizmeti desteği, bedelsiz yatırım yeri tahsisi desteği, anahtar teslim fabrika binası yapım desteği, faizsiz yatırım kredisi desteği, faiz indirimli işletme kredisi desteği, üretim tesislerini taşıma desteği olacak. Ayrıca, atıl vaziyetteki kamu binalarının çağrı merkezi ve veri merkezi olarak kullanımı için tahsisi, çağrı merkezi ve veri merkezi binası yapım desteği ve çağrı merkezlerinde ve veri merkezlerinde ihtiyaç duyulan telekomünikasyon altyapısına destek sağlanacaktır. Daha detaylı bilgilerin destek ofislerine başvurmaları gerektiği belirtildi" denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.