Defterdar Çoban’dan Vergi Haftası Açıklaması

Defterdar Çoban’dan Vergi Haftası Açıklaması

Bitlis Defterdarı Mehmet Çoban, 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.Defterdar Mehmet Çoban, yaptığı yazılı açıklamasında, bu yıl Vergi Haftası...

Bitlis Defterdarı Mehmet Çoban, 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.

Defterdar Mehmet Çoban, yaptığı yazılı açıklamasında, bu yıl Vergi Haftası’nın 25’ncisini kutlayacaklarını belirtti. Çoban “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 25’ncisini kutlayacağız. Bilindiği üzere, devletin, kamu giderlerini karşılamada en sağlam ve en önemli finansman kaynağı vergilerdir. Vergi, gerçek ve tüzel kişilerin safi gelirleri üzerinden belirli oranlarda ve belirli zamanlarda karşılıksız olarak alınan değerlerdir. Yoksulluğun, yoksunluğun, işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin temelinde ekonomik yeterliksiz yatmaktadır. Devletin halen öncü durumundaki güvenlik, eğitim, sağlık, bayındırlık gibi kamu yatırımları ve kamuya yüklenen görevlerin altından kalkması için adil dengeli ve sürekli gelir kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Türkiye için hayati öneme haiz olan vergilerin gerek anayasanın gerekse yasaların emrettiği şekilde ve adil bir biçimde toplanabilmesi için etkin ve çağdaş vergi idaresinin yanı sıra kamuoyuna çok önemli görevlerin düştüğünü sözlerine ekleyen Çoban, “Bu bakımdan, alın teri ile elde ettiği kazancının küçümsenmeyecek bir bölümünü vergi olarak seve seve devletine veren değerli mükelleflerimize Vergi Haftası münasebetiyle şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederken, siz değerli vatandaşlarımıza vatandaşlık görev bilinci ile yaptıkları her harcamanın sonunda belgelerini alacağı umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.