Datça Arıtma Tesisi Daha Modern Bir Yapıya Kavuştu

Datça Arıtma Tesisi Daha Modern Bir Yapıya Kavuştu

MUSKİ ekipleri halk sağlığı ve daha verimli arıtma gerçekleştirebilmek için Datça Atıksu Arıtma Tesisi (AAT) ana Terfi istasyonunu yeniledi. Terfi istasyonunda bazı bölümlerin yıpranması nedeniyle MUS...

MUSKİ ekipleri halk sağlığı ve daha verimli arıtma gerçekleştirebilmek için Datça Atıksu Arıtma Tesisi (AAT) ana Terfi istasyonunu yeniledi. Terfi istasyonunda bazı bölümlerin yıpranması nedeniyle MUSKİ Genel Müdürlüğünde görevli uzmanlar tarafından istasyonda incelemelerde bulunuldu.

MUSKİ Tesisler Daire Başkanlığına bağlı olan ve Datça nüfusunun %70’ine hizmet veren AAT ana terfi istasyonunda, eskiyip çürüyen hatlarda devamlı yaşanan patlakların önüne geçmek ve yeni bir sistem oluşturmak adına çalışma başlatıldı. Pazartesi günü Arıtma Tesisleri Doğu Bölgesi Şube Müdürlüğü personelince başlatılan çalışma kapsamında çürümüş ve görevini yerine getirmeyen üç adet terfi pompası basma hattı ve kollektör hattı değiştirildi. İki günlük çalışmanın ardından tamamlanan revize işlemleri sonucu Datça AAT ana Terfi İstasyonu daha modern bir yapıya kavuşarak arıtma işlemini daha hızlı ve sağlıklı olarak gerçekleştirebilecek.

Konu hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, tüm ilde daha verimli arıtma için çalıştıklarını ve bu nedenle tüm Arıtma Tesislerinde çalışmaların sürdüğünü belirtti. Son olarak Datça AAT ana Terfi İstasyonunda gerçekleştirdikleri çalışma ile Datça’da ki atık suyun daha verimli arıtılacağını vurgulayan Ülgen “ Ekiplerimiz gerçekleştirdikleri çalışma ile Datça AAT’yi daha modern bir yapıya kavuşturdu. Hattın üzerinde bulunan ve pompaların darbelerini alan hidrolik tank yeni teknoloji koç darbesi emiş sistemi ile değiştirildi. Bu değişiklikle birlikte AAT’de hem alan kazancı sağlanmakta hem de hidrolik tankın patlama riskini ortadan kalkmaktadır” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.