Chp’nin Kardeş Belediyeler Projesi Arguvan’da

Chp’nin Kardeş Belediyeler Projesi Arguvan’da

Ataşehir ve Beşiktaş belediyeleri tarafından Arguvan Belediyesi’ne gönderilen araçları inceleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Kardeş Belediyeler Projesi’nde geçtiğimiz aylarda tohumları e...

Ataşehir ve Beşiktaş belediyeleri tarafından Arguvan Belediyesi’ne gönderilen araçları inceleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Kardeş Belediyeler Projesi’nde geçtiğimiz aylarda tohumları ektik, şimdi meyvelerini alıyoruz. Projemiz tüm Türkiye’ye yayılarak büyüyor" dedi.

Ataşehir ve Beşiktaş belediyeleri ile kardeş belediye olan Arguvan Belediyesi’ne, Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında midibüs, ambulans, greyder, loder iş makinesi ve çöp arabası yardımı yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, gönderilen araçları inceleyerek, Ataşehir ve Beşiktaş bBelediyelerine teşekkür etti.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş yaptığı konuşmada, "İnsan hakkı, yaşam hakkı kutsal bir haktır. Bu konuda sayın vekilimizin Türkiye genelinde insan hakları konusunda verdiği mücadeleyi, özellikle cezaevleri, özgürlükler, demokrasi konusunda verdiği mücadeleyi gururla, göğsümüz kabararak takip ediyoruz. Bu mücadelesine devam ederken, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olduktan sonra yine Türkiye’de ses getiren, çok önemli, herkesin övgüyle bahsettiği, bizlerin de onurla bahsettiğimiz bir projeyi gerçekleştirdi. O proje kapsamında bizlere biraz da torpil geçerek, Ataşehir ve Beşiktaş belediyeleri ile kardeş belediye ilan etti. Geçtiğimiz hafta Beşiktaş Belediyesi’nin bir çöp kamyonu hediyesi oldu. Ataşehir Belediyesi’nin daha önce gönderdiği araçlarla birlikte Arguvan’a daha iyi hizmet edeceğiz. Her iki belediyemize ve Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

"BU BİR DAYANIŞMA PROJESİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise yaptığı değerlendirmede, “Genel Başkanımızın talimatıyla başlattığımız Kardeş Belediyeler Projesi ile durumu iyi olan, imkanları daha çok olan belediyelerimizin imkanları sınırlı belediyelerimize katkı sunması projesi. Bu kapsamda Arguvan Belediyemizi Ataşehir Belediyemiz ile kardeş yapmıştık. Ataşehir Belediye Başkanımız bu kardeşlik görevini yerine getiriyor. Geçtiğimiz günlerde bir midibüs, ambulans, greyder, loder iş makinesi ve çöp arabası gönderdi. Bu desteklerinden dolayı Sayın Battal İlgezdi’yi ve Ataşehir Belediyesi’ni kutluyorum. Ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanımız Murat Hazinedar da bir çöp kamyonu gönderdi. Sayın başkana da teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

"ARGUVAN’I ÖRNEK BELEDİYE YAPACAĞIZ"

Ağbaba, “Sadece Arguvan’da değil, Adıyaman’da, Muş’ta, Erzurum’da, Tunceli’de, Aksaray’da, Zonguldak’ta, Çorum’da ve daha pek çok şehrimizde projelerimiz devam ediyor. Malatya Milletvekili olarak Arguvan ve Hekimhan’a katkımız oluyorsa, bu bizim için büyük mutluluk. Önümüzdeki dönemde de kardeş belediyecilik projemiz devam edecek. Geçmişten kalan bir projemizi de hayata geçirmek için, Arguvan Belediye Başkanımız önümüzdeki günlerde Ataşehir’e giderek bir çalışma yapacak. Burada kalıcı bir eser bırakmayı arzuluyoruz. Sosyal demokrasinin, solun özü dayanışmadan geçiyor. Belediye başkanlarımız bizleri kırmadan bu dayanışmayı ortaya koyuyorlar. Arguvan tüm Türkiye’de bilinen bir marka. Arguvan’ı kentleşme noktasında da Türkiye’ye örnek bir belediye yapacağız. İktidar bizde değil diye mazeret üretmeyeceğiz, Arguvan’a hizmet getireceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.