Chp İl Başkanı Tanrıverdi’nin 10 Kasım Mesajı

Chp İl Başkanı Tanrıverdi’nin 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 77. yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu.CHP İl Başkanı Abuzer Ta...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 77. yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu.

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile andıklarını belirterek, büyük bir lider olduğunu vurguladı.

Abuzer Tanrıverdi açıklamasında, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ömrünün büyük kısmını sıkıntılar ve savaşlar içerisinde geçiren, yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz bir liderdir. Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir kişilik olan Atatürk, yüzyıllar boyunca cesaret edilemeyen dönüşümler gerçekleştirerek ekonomik, siyasal ve sosyal alanda köklü devrimler yapmıştır. Bu değişimler asla kolay olmamış, milleti için canını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Atatürk, ülkesi ve milleti için yapmış olduğu değişim hareketleriyle dünyayı derinden etkilemiş, ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur. Atatürk’ü anlamak onun ilke ve inkılaplarını çok iyi bilmek ve uygulamak demektir. Kurulan cumhuriyetin manasını çok iyi bilmeliyiz ki cumhuriyete daha çok sahip çıkalım ve koruyalım. Atatürk’ün halkını ülke yönetiminin tek sahibi yapması, ülkenin öz kaynaklarını da milletin hizmetine vermesi, O’nu son derece, diktatörlükten uzak, vatan ve millet sevdalısı bir lider olarak karşımıza çıkarmaktadır. Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi yegane yol olarak görmüştür.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir. Büyük kurtarıcımız ve liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77. yılında saygıyla anar ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve ona layık olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.