Çanlı Öğretmenler İspanya Ve Hollanda’da İnceleme Yapacak

Çanlı Öğretmenler İspanya Ve Hollanda’da İnceleme Yapacak

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9 idareci ve meslek öğretmeni Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yapılacak ‘Mesleki Eğitimde Erken Okul Terkleri...

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9 idareci ve meslek öğretmeni Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yapılacak ‘Mesleki Eğitimde Erken Okul Terklerinin Azaltılması’ konulu proje çalışmasına katılacak.

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Faruk Aydın, Müdür Yardımcıları Mehmet Konu, Ali Kandemir, Alan Şefi Osman Çelik, Elektronik Öğretmeni Aylin Kandemir ve Çan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcıları Serkan Altıntaş, İlhan Özkan, Bilişim Tek. Atölye Şefi Arif Koşar ve Büro Yönetimi Alan Şefi Mehmet Taş, Türkiye’den ayrılmadan önce Çan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Işıl Korkmaz ve Yaşar Badur’u ziyaret ederek proje ile ilgili bilgiler verdi.

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri, 8-21 Şubat tarihlerinde İspanya’da Instituto de EnsennanzaSecundaria okulundaki proje çalışmasına katılacak. Avrupa’daki proje çalışmalarına Çan’daki iki okulun yanı sıra Çanakkale Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarından yönetici ve öğretmenler de yer alacak.

Çan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri de aynı proje çerçevesindeki çalışmalara katılmak üzere 29 Mart tarihinde Hollanda’ya gidecek. Proje ile katılımcılara öğrencilerin erken okul terk etme riskini belirleme ve engelleme üzerine mesleki beceriler kazandırılması, sektörün ihtiyaçları ve mezunlarının ihtiyaçları arasında köprü işlevi görmeleri, hazırlık ve hareketlilik faaliyetleri süresince kendilerini daha iyi ifade etmeleri için gerekli olan dil eğitimi ile uluslararası kaynakları kullanabilme yetilerini artırmaları, takım halinde çalışabilme yetisi geliştirmelerini sağlama ve özgüvenlerini artırmaları, mesleki becerilerin ve dilsel becerilerin devingenliği sayesinde Avrupa iş gücü piyasasına katkı sağlamaları, erken okul terki (diplomasız olarak okuldan ayrılma) riski olan öğrencileri saptayabilmeleri, erken okul terki önleme faaliyetlerini yürütebilmeleri, sorumluluk alma ve bağımsız hareket edebilmeleri vb. konular amaçlanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.