Çankırı’da bilirkişi eğitimleri başladı

Çankırı’da bilirkişi eğitimleri başladı

Çankırı'da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) tarafından bilirkişilik eğitiminin 1. etabı başladı.

Çankırı'da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) tarafından bilirkişilik eğitiminin 1. etabı başladı.

Programla ilgili ders vermek üzere Ankara Hukuk Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Aziz Serkan Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Leyla Akyol Aslan katıldı.

Programın açılışına Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan, Çankırı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar ve oda üyeleri katıldı.

Çankırı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar, bilirkişilik yapacak kişilerin sertifika almasının zorunlu hale getirildiğini aktararak, "Malumunuz 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında "Bilirkişilik Yönetmeliği" 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmeliğe göre; adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için, bilirkişilik yapacak kişilere "Bilirkişilik Temel Eğitimi" alma ve sertifika sahibi olma zorunluluğu getirildi. Çankırı mali Müşavirler Odamız da Adalet Bakanlığı tarafından Bilirkişilik Temel Eğitimi vermek için yetkilendirilen kurumlar arasında yer aldı" dedi.

Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner ise, "Hepinizi tebrik ediyorum. Büyük bir cesaret örneği gösterdiğiniz için. Belirli bir düzeye gelmiş, belirli bir iş sahibi olmuş ve tekrar öğrenci konumunu kabul etmeleri hem psikolojik olarak hem de düşünce olarak büyük bir başarı. Yani işin buraya gelerek bu masaya oturmak bence işin yüzde 90'ını halletmişsiniz. Yüzde 10'uda burada kurslarda" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Ankara Hukuk Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Aziz Serkan Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Leyla Akyol Aslan tarafından katılımcılara ders verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.