Çankaya Evleri’nde sağlıklı beslenme tüyoları

Çankaya Evleri’nde sağlıklı beslenme tüyoları

Sağlıklı beslenme tüyoları, vitaminler, menü plan, öğün plan, enerji hesaplamaları, metabolizma hastalıkları, Çankaya Evleri'nin sağlıklı beslenme...

Sağlıklı beslenme tüyoları, vitaminler, menü plan, öğün plan, enerji hesaplamaları, metabolizma hastalıkları, Çankaya Evleri'nin sağlıklı beslenme eğitim programında yer alıyor.

Çankaya Belediyesi'nin Çankaya Evleri'nde verdiği eğitimlerden biri olan sağlıklı beslenme dersine kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Derslerin içeriği; sağlıklı beslenme tüyoları, vitaminler, menü plan, öğün plan, enerji hesaplamaları, metabolizma hastalıkları gibi konulardan oluşuyor. Çiğdem Çankaya Evi'nde sağlıklı beslenme eğitimini veren aile ve tüketici bilimleri uzmanı Dr. Vildan Sökmen Kılınç, katılımcılara sağlıklı beslenmenin hayatımızda yaşam kalitesini etkileyen önemli bir basamak olduğu bilgisini paylaştı. Kılınç, "Toplumun sağlığı, toplumu oluşturan kişilerin sağlıklı olması ile ilintilidir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hayat standardı haline getirip toplumumuzda sağlıklı beslenme bilincini oluşturmalıyız. Çankaya Belediyesi'nin böyle bir eğitim programına yer vermesi Çankayalılar için bir şans" dedi.

Çankaya Evleri'nde hobi ve meslek edindirme kurslarının yanı sıra alanında uzman kişiler tarafından çeşitli konularda bilinç kazandırmaya yönelik seminerlerin de yer aldığını belirten Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik hizmet vermek için her alanda gece gündüz tüm mesai arkadaşlarımla çalışıyoruz. Çankaya Evlerimiz 21. yüzyılın halkevleridir. Halkımız buralarda hem kişisel gelişimlerine katkı imkanı buluyor hem de her yaştan kişiyle sosyalleşme imkanı buluyor. Vatandaşlarımızın ikamet adreslerine yakın olması sebebiyle erişimin de kolay olduğu Çankaya Evlerimizin sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Şu an 25 Çankaya Evimiz var, bu yıl 2 Çankaya Evini daha hizmete açacağız" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.