Çalık, Malatya Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti

Çalık, Malatya Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Çalık, "Süreç devam ederken kamu düzeni h...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Çalık, "Süreç devam ederken kamu düzeni hiçbir şekilde sarsılmamalıdır" dedi.

Çok önemli ve zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Milletin oylarıyla iktidara gelen hükümetin sürecini sekteye uğratmak isteyen yapılarla mücadele ederek, iktidar olmaya ve ayakta durmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle hem emniyetimizin, hem adliyemizin, hem içişlerimizin, hem Adalet Bakanımızın, devletin en temel taşları olarak sağlam, ayakta durması bizim için çok önemli" dedi.

Malatya’nın bir huzur şehri olduğunu belirten Çalık, sadece Doğu ve Güneydoğu’da değil, değişik şehirlerde farklı provokasyonların yapıldığını söyledi. Önümüzdeki hafta iç güvenlikle ilgili bir yasa tasarısının meclise geleceğini dile getiren Çalık, “Çözüm süreci bizim için çok önemli. Milli birlik ve kardeşlik projemiz çok önemli. Bunu sonuna kadar devam ettireceğiz. Hiçbir şekliyle çözüm süreci devam ederken, kamu düzeni asla sarsılmamalıdır dedik ve kamu düzeninin sağlanması için yaşanılan provokatif hadiseleri önlemek adına, iç güvenlik yasasını meclise getireceğiz. Bununla ilgili olarak ben inanıyorum ki söylenilen cümleler, tüm Avrupa ülkelerine, Amerika da dahil olmak üzere baktığımızda, bizim almış olduğumuz güvenlik tedbirleri diğer Avrupa ülkelerinden hiçbir farkı yok, hatta daha ilerisinde” diye konuştu.

Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ise yapımı süren emniyet binası ile ilgili bilgi vererek, 2008 yılında başlayan inşaatın yaklaşık yüzde 90’ının tamamlandığını söyledi. Temmuz ayı itibariyle yeni binanın hizmete gireceğini ifade eden Urhal, “Yeni binamız 27 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Şu an 16 ayrı hizmet biriminde hizmetlerimizi yürütüyoruz. Yeni yapılan emniyet binası, mevcut hizmet alanlarımızdan iki misli daha büyük” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.