Cahan; “belediye Yoksulun Yanında Olacak”

Cahan; “belediye Yoksulun Yanında Olacak”

Uşak Belediyesi kentte dar gelirli ve muhtaç ailelere her anlamda destek olmak adına “Sosyal Yardım Yönetmeliği” hazırladı.Uşak Belediyesi çıkardığı sosyal yardım yönetmeliği ile sosyal belediyecilik...

Uşak Belediyesi kentte dar gelirli ve muhtaç ailelere her anlamda destek olmak adına “Sosyal Yardım Yönetmeliği” hazırladı.

Uşak Belediyesi çıkardığı sosyal yardım yönetmeliği ile sosyal belediyecilik anlamında örnek bir çalışmaya daha imza attı. Yeni yönetmelik dar gelirli vatandaşların maddi ve manevi rahatlamasına neden olacak. Profesyonel bir yöntem ile yapılacak yardımlar için kurulan komisyon ise gerçek hak sahiplerinin destek almasının da önünü açacak.

Yönetmeliğin Uşak tarihinde ilk olduğunu ve Türkiye’de de sadece birkaç ilde yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kimsesizin kimsesi olmak adına çıktığımız yolda bir aşama daha kaydettik. Amacımız en iyi sosyal belediyeciliği göstererek ilimizde mutluluk oranını arttırmak” dedi. Bu kapsamda yönetmeliğin titiz bir çalışma ile hazırladığını aktaran Başkan Cahan, “Çalışmamız çok kapsamlı bir çalışmadır. Amacımız daha çok vatandaşımıza ulaşmaktır” diye konuştu.

Belediyeye çeşitli zamanlarda vatandaşların yardım ümidi ile geldiğine dikkat çeken Cahan, yardımların yeni sistemde daha adaletli olacağını belirtti. Yardımların manevi yönünün yanında maddi yanının da olduğunu anlatan Cahan şunları kaydetti: “Belediyemize bazen ailesinin geçimini sağlamada sıkıntı çeken vatandaşlarımız, bazen okulu için destek bekleyen öğrencilerimiz, bazen darda olan yaşlılarımız ve annelerimiz gelmektedir. Biz darda olan hemşerilerimize sahip çıkmak niyetindeyiz. İlimizde kimsenin mutsuz olmasını istemiyoruz. Komşusu açken kendisi tok olan bizden değildir düsturu ile ciddi bir çalışma gerçekleştireceğiz. Özellikle maddi desteklerimiz sevindirecek”

Uşak’ta dar gelirli ve yardıma muhtaç aileler ile ilgili proje bazlı çalışma yaptıklarını söyleyen Cahan, proje ve çıkarılan yönetmeliğin kente fayda sağlayacağını dile getirdi. Cahan, “Uşak’ta Sosyal Riski İzleme Önleme Uyumu Sağlama Merkezi Fizibilitesi Projesi (USRİUM) ile çıkardığımız yönetmelik ile mekanizma oluşturularak daha çok vatandaşımıza ulaşmak istiyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızın verilerinin girileceği sistem yönetmeliğimiz ile kurumsal bir çalışma sistemini ortaya çıkaracak. Kısacası ilimiz kısa sürede bu konuda güzel bir alt yapı oluşturarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak” ifadesini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.