Büyükşehir’den Engellilere Sasalı Ve Körfez Turu

Büyükşehir’den Engellilere Sasalı Ve Körfez Turu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile ilçelerdeki engelli öğrenciler ve vatandaşlar Çiğli’de yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi, Körfez’de vapu...

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile ilçelerdeki engelli öğrenciler ve vatandaşlar Çiğli’de yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi, Körfez’de vapur tutu attı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki engelli öğrencilere ve vatandaşlara yönelik sosyal çalışmalarını devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Projeler Müdürlüğü ortaklığında yapılan çalışma ile ilçelerdeki engelli öğrenciler ve vatandaşlar Çiğli’de yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi, Körfez’de vapur tutu attı.

"İLK KEZ VAPURA BİNDİLER"

ESHOT araçları ile ilçelerden Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na getirilen engelliler ve yakınları, parkta uzun süre gönüllerince eğlendi. Projeye dahil olan Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği üyeleri engelliler ve yakınları da önce Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nda sonra da Körfez’de vapur turu ile keyifli bir gün geçirdi. İlk kez Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na giden engelli ve yakınları, bugüne kadar televizyon ekranlarından gördükleri doğal yaşam hayvanlarını yakından görme fırsatı yakaladı. Aralarında ilk kez vapura binen engellilerin olduğunu söyleyen Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Atiye Okka, projede emeği geçenlere Kirazlı engelli ve yakınları adına teşekkür etti.

"UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADIK"

Konu ile ilgili olarak konuşan Başkan Atiye Okka şunları ifade etti: “İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetler Müdürlüğü bundan bir süre önce bizlerle bir toplantı düzenlemişti. Daha sonra yine İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Müdürlüğü ile görüşmelerimiz oldu. Proje kapsamında İzmir’in çeşitli ilçelerinden engellilerimiz bir araya getirilerek önce Sasalı Doğal Yaşam Parkı gezisi daha sonra da Körfez’de vapur turu düzenlendi. Biz de dernek olarak Kiraz’dan projeye dahil olduk. İzmir Büyükşehir Belediyemize ait ESHOT aracımız sabahın erken saatinde bizi Kiraz’dan aldı ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na getirdi. Engelli ve yakınlarımızın bir çoğu ilk kez Sasalı’ya geldi. Sasalı’dan sonra Körfez’de vapur turumuz gerçekleşti. Burada da ilk kez vapura binmenin heyecanını yaşayan engelli ve ailelerimiz vardı. Onların mutluluğuna hepimiz şahit olduk. Vapur turunda da müzik eşliğinde eğlendik. Her şey eksiksiz düşünülmüş. Bizi aralarına aldıkları için çok teşekkür ediyoruz. Unutulmaz bir gün yaşadık. Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na, projeyi tasarlayan Engelli Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Projeler Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.