Büyükerşen’den Ecevit’in 9’ncu Ölüm Yıldönümü Mesajı

Büyükerşen’den Ecevit’in 9’ncu Ölüm Yıldönümü Mesajı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Bülent Ecevit’in 9’ncu ölüm yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Mesajı...

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Bülent Ecevit’in 9’ncu ölüm yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Mesajında, bazı insanların ne kadar çok özel ve değerli olduklarının ne yazık ki ölümlerinin üzerinden zaman geçtikçe çok daha iyi anlaşıldığını anlatan Büyükerşen, “Bülent Ecevit bu konudaki istisna kişilerden biridir zira yaşadığı dönemde de gerek Türk halkından gerekse dünya ülkelerinden gerekli saygıyı ve değeri hep görmüştür. Ancak bugün O’nun yokluğunu her zamankinden daha çok hissediyoruz. Bülent Ecevit Türk siyasi hayatına, nezaketi, cesareti, inancı, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini hep korumuştur. O’nun aramızdan ayrıldığı 05 Kasım 2006 tarihinin üzerinden 9 yıl geçmiş olmasına karşın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkıyla ilgili düşünceleri ve uygulamaları hala, en çok ihtiyaç duyduğumuz siyaset yapma biçimi olarak varlığını sürdürmektedir. Türkiye, gerek işçi hakları, gerek insan hakları ve gerekse halk için yaptığı her türlü evrensel normlara uygun düzenlemeleriyle birçok şeyi Bülent Ecevit’e borçludur.Türkiye ve Türk halkı Bülent Ecevit’i unutmayacaktır. Aramızdan ayrılışının 9. yılında Bülent Ecevit’i bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anarken, kalplerimizdeki özel yerinin asla doldurulamayacağını, vicdanlarımızdaki sesinin ise asla kaybolmayacağını bir kez daha belirtmek isterim. Nur içinde yatsın” diye belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.