Bursagaz’dan Öğrencilere Özel Ders

Bursagaz’dan Öğrencilere Özel Ders

Bursagaz Proje Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Gaz ve Tesisat Teknolojisi Bölümü öğrencilerine “Doğalgaz Şebekesi Tasarımı” ve “Gasworks Programı Eğitimi” verdi.Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Mesl...

Bursagaz Proje Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Gaz ve Tesisat Teknolojisi Bölümü öğrencilerine “Doğalgaz Şebekesi Tasarımı” ve “Gasworks Programı Eğitimi” verdi.

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Gaz ve Tesisat Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Öz’ün koordinatörlüğünde düzenlenen ve Bursagaz Proje Müdürlüğü tarafından verilen eğitim dördüncü haftasını tamamladı. Bu yıl ilk olarak verilen eğitimlerin arasında harita bilgisi ve terminolojisi dersi de yer aldı.

Harita ve GIS Mühendisi Uğur Yıldız, verdiği derslerde proje altlıklarında kullanılan harita terminolojisi konusu üzerinde dururken, Etüt ve Proje Mühendisi Ender Yıldırım, doğalgaz şebekesi tasarımı ve kaynaktan son kullanıcıya doğalgaz konusunu anlattı. GIS Proje Sorumlusu Rıfat Kurtuluş ise, öğrencilere Gasworks programı konusunda hem teorik, hem de uygulamalı bilgiler aktardı. 35 öğrencinin katıldığı eğitim sonunda yapılan imtihanın sonuçları ise öğrencilerin ikinci sınavı olarak not baremine eklendi.

Derslerin ardından düzenlenen sertifika töreninde sınavda başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi. Teknik Birimler Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı İsmi Şen, Bursagaz’a eğitime vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

Bursagaz GIS Proje Sorumlusu Rıfat Kurtuluş, eğitime ve bilgi paylaşımına büyük önem verdiklerini dile getirdi. Üniversite - özel sektör işbirliğinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Kurtuluş, “Maksadımız öğrencilerimizi profesyonel dünyayla bir araya getirmek ve onları iş hayatına en iyi şekilde hazırlamak. Teorik bilgiye sahip gençlerin profesyonel hayata bir sıfır önde başlamalarını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.