Bünyan Belediyesi’nden Hem Cami Temizliği Hem Bayan İstihdamına Katkı

Bünyan Belediyesi’nden Hem Cami Temizliği Hem Bayan İstihdamına Katkı

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu; tamamı bayan 22 kişiden oluşan cami temizlik ekibinin göreve başladığını söyledi.Yapılan yatırımlar ve ilçeye kazandırılan yeni hizmetlere devam eden Bünyan B...

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu; tamamı bayan 22 kişiden oluşan cami temizlik ekibinin göreve başladığını söyledi.

Yapılan yatırımlar ve ilçeye kazandırılan yeni hizmetlere devam eden Bünyan Belediyesi ilçede bir ilke daha imza attı. Tamamı bayanlardan oluşan 22 kişilik cami temizlik ekibi Bünyan merkez ve mahallerinde görev yapmaya başladı.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, “Hayata geçirilen yeni hizmet ile hem kadınların iş hayatında daha fazla yer almasına katkı sağladıklarına hem de ibadethanelerin temizliğini yaparak ilçede bu alanda farklı ve yeni bir hizmete imza attıklarını” ifade etti.

Başkan Gülcüoğlu; “Bünyan Belediyesi olarak belediyecilik algısını farklı bir hizmet noktasına götürmek için çalışıyoruz. Bu çerçevede camilerimizin bakım onarım ve temizlik gibi bir takım işlerini üstlendik. Bu manada oluşturduğumuz 22 kişilik ekip ile başta Bünyan merkezindeki camilerimiz olmak üzere 6360 sayılı yasayla bizlere mahalle olarak bağlanan yerleşim yerlerimizin camilerinde temizliğine başladık. Gerçekten camilerimiz bizim her gün 5 vakit buluştuğumuz ve yaradana kulluk borcumuzu ödediğimiz mekânlardır. Bu anlamda bizde cami ve Kur’an Kurslarımızın temizliğini yapıp gül suyuyla yıkayarak yeniden vatandaşımızın ibadetine sunuyoruz. İlçemizde daha önce böyle bir hizmetin hiç verilmediği tarafımızdan tespit edildi. Vatandaşımız da bu hizmetten gayet memnun. İnşallah bu çalışmaları daha sistematik bir hale getirerek halk ile hizmeti buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Verilen bu yeni hizmetin istihdama olan katkısına da değinen Başkan Gülcüoğlu;”Bu hizmeti tamamı bayanlardan oluşan 22 kişilik bir kadroyla yapıyoruz. Bu da ilçemizde hanımefendilerin iş gücüne katılması, aile ekonomisine katkıda bulunması ve istihdam geliştirmesi adına farklı bir önem taşıyor” dedi.

Pirahmet mahallesi imamı Mustafa Bozkurt verilen hizmetten dolayı Başkan Şinasi Gülcüoğlu’na ve Bünyan Belediyesi’ne teşekkür ederek güzel bir hizmete imza atıldığını söylerken, Koyunabdal mahallesi imamı Hacı Ali Kaya; “Başkanımız Şinasi beye teşekkür ediyoruz. Kendisi zaten bu konularda oldukça ilgili kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz. Yapılan hizmetler gerçekten güzel takdir ediyoruz inşallah devamını da bekliyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.