Bucak İmar Reviyonuna Gidiyor

Bucak İmar Reviyonuna Gidiyor

Burdur’un Bucak Belediyesi altyapı sorunlarını kalıcı olarak çözmek, altyapıyı tamamıyla bitirebilmek için tüm mahallelerde imar revizyon uygulaması için üç mahallede referanduma gidiyor.Bucak Belediy...

Burdur’un Bucak Belediyesi altyapı sorunlarını kalıcı olarak çözmek, altyapıyı tamamıyla bitirebilmek için tüm mahallelerde imar revizyon uygulaması için üç mahallede referanduma gidiyor.

Bucak Belediyesi altyapı sorunlarını kalıcı olarak çözmek, yol, doğalgaz, elektrik, kanalizasyon ve benzeri altyapı çalışmalarını kalıcı olarak çözmek için Barbaros, Mimar Sinan ve Onaç mahallelerinde imar değişikliği için referandum yapıyor. Barbaros Ortaokulunda yapılan referanduma üç mahalle sakinlerinden katılımın yüzde seksenin üzerinde olduğu belirtildi. Üç mahallenin katıldığı referandumda Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, imar revizyonundan referandum sonrası hiç kimseyi mağdur etmeyeceklerini asıl hedeflerinin modern mahalleler ile birlikte gelişmiş modern bir kent oluşturmak olduğunu söyledi.

Mutlu, “Mimar Sinan, Barbaros ve Onaç mahallelerinde imar revizyon taslağı hazırladık. Bu taslağı halkımıza sormak için referandum yapıyoruz. Halkımız mahallelerde imar revizyonu yapılsın mı?, yapılmasın mı diye soruyoruz. Halkımızın çoğu imar revizyonu istiyor. Bu üç mahallemizdeki referandum sonrası ilçemizde bulunan diğer mahallelerde imar revizyonu yapılacak. Referandum sonrası çıkan sonuç Belediye meclisine sunulacak. Meclis halkımızın sesine kulak verecek ve halkımızın dediği olacak” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.