Bozdoğan’da silvikültür tatbikatı yapıldı

Bozdoğan’da silvikültür tatbikatı yapıldı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 2018 yılı "Silvikültür Eğitim Programı" kapsamındaki tatbikatını Bozdoğan Kemer Barajı Ormanlarında gerçekleştirdi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 2018 yılı "Silvikültür Eğitim Programı" kapsamındaki tatbikatını Bozdoğan Kemer Barajı Ormanlarında gerçekleştirdi.

Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen tatbikatta doğal gençleştirme, suni gençleştirme, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı ve budama konularında eğitim verildi.

Nazilli ve Aydın Orman İşletme Müdürlüğü personelinin katıldığı tatbikatta Silvikültür Şube Müdürü Recai Şenel ve Silvikültür Şube Müdürlüğü Mühendisi Melahat Gedik tarafından katılımcılara Silvikültür çalışmaları konusunda uygulamalı eğitim verildi. Tatbikata Nazilli ve Aydın Orman İşletme Müdürlüklerinin İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ile orman işçileri katıldı. Nazilli Orman İşletme Müdür Yardımcısı Orman Mühendisi Engin Evcin, uygulamalı eğitimle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında kalan Bozdoğan ve Kemer Barajı Ormanlarında yapılan tatbikatta, doğal gençleştirme, suni gençleştirme, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı ve budama konularında eğitim verildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

"Faaliyetler yıl boyu sürüyor"

Faaliyetlerin yıl boyunca devam ettiğini ifade eden Nazilli Orman İşletme Müdürü Orman Mühendisi Türkay Karaçay, "Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü olarak yılın 12 ayında faaliyetlerimiz sürmektedir. Personelin eğitimi, yangın sezonuna hazırlık, orman arazilerinin bakımı, fidan üretimi ve ağaçlandırma gibi çok sayıda faaliyetimiz hem işletmelerimizde hem de arazide uygulamalı olarak yapılmaktadır. Akciğerlerimiz dediğimiz ormanlarımızı korumak, yaşatmak, orman kültürünü yaymak ve gelecek nesillere aktarmak için orman köylümüzle birlikte çalışanlarımızın da eğitimleri aralıksız olarak devam etmektedir. Bakanlığımız başta olmak üzere bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Sağlıklı geleceğimizin teminatı olan ormanlarımızı korumak ve geliştirmek hepimizin asli görevi" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.