Bolu’da, fuarcılık masaya yatırıldı

Bolu’da, fuarcılık masaya yatırıldı

Bolu'nun fuarcılık ve kongre turizmi alanındaki durumu ve gelecekte yapılabilecek çalışmalar, Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda masaya...

Bolu'nun fuarcılık ve kongre turizmi alanındaki durumu ve gelecekte yapılabilecek çalışmalar, Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş'in evsahipliğinde, Bolu'da fuarcılık ve kongre turizmi ile ilgili geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, TOBB Fuarcılık Sektör Meclis Başkanı, aynı zamanda TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Necmi Arman, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bolu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Tolga Kaya ve TÜYAP teknik yetkilileri katıldı.

Toplantıda TOBB Fuarcılık Sektör Meclis Başkanı ve TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Türkiye'de fuar ve kongre turizmi alanında mevcut durum ve TÜYAP'ın yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği fuarcılık çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

2016 yılında başlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Bolu Fuarı'nın da ele alındığı toplantıda, Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan fuar alanının kullanım veriminin artırılabilmesine yönelik bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılabilecek iyileştirmeler ile ilgili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından bilgiler verildi. TSO Başkanı Türker Ateş, fuar konusunda TOBB ulusal takviminde yer alan ilk fuar olan Bolu Fuarı ile ilk önemli adımı attıklarını ifade etti. Bolu'nun fuarcılık ve bununla bağlantılı olarak kongre turizmi alanında aldığı payın artırılmasının önem taşıdığını belirten TSO Başkanı Ateş, kurum ve kuruluşlarla birlikte müşterek gerçekleştirilebilecek nitelikli proje ve çalışmalarla, bu konuda önemli ivme kaydedilebileceğini söyledi. Başkan Ateş, TOBB Fuarcılık Sektör Meclis Başkanı ve TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz'e ve çalışma arkadaşlarına fuarcılık alanında Bolu'ya gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten dolayı, ayrıca Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a da başta fuar alanında Belediye tarafından yapılan çalışmalar olmak üzere fuarcılık faaliyetlerine sağladığı tüm imkanlardan dolayı iş dünyası adına teşekkür etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.