Bilecik Zabıta Müdürlüğü’nden Otogara Park Düzenlemesi

Bilecik Zabıta Müdürlüğü’nden Otogara Park Düzenlemesi

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mevcut otogar alanına yeni düzenlemeler getirildi.Bilecik’in büyümesi ve gelişmesi ile otogar içindeki araç yoğunluğunun da artmasından dolayı Bilecik Be...

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mevcut otogar alanına yeni düzenlemeler getirildi.

Bilecik’in büyümesi ve gelişmesi ile otogar içindeki araç yoğunluğunun da artmasından dolayı Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, vatandaş ve otogar esnafının daha rahat ve verimli kullanımını sağlamak amacıyla yeni düzenlemeler ve uygulamalar geliştirildi. Bu uygulamalar kapsamda, Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline, 10 dakika duraklamalı misafir otoparkı, otogar peron izni olan araçlar için yapılan minibüs ve küçük otobüs park alanı, büyük otobüs park alanı belirleyici şerit çizgi ve tabelalar ile ayrıldı. Misafir otoparkında araç bekleme süresi olan 10 dakika aşan duraklama ve beklemelerde otogar üstü olarak bilinen büyük otopark alanında uzun süreli park yapabilecekleri bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zabıta Müdürü Erdem Tetik, halktan gelen istekler ve otogardaki yolcu taşımacılığı yapan esnafın talepleri üzerine, Şehirlerarası Otobüs Terminalinin park sorunlarından dolayı meydana gelen olumsuz olayların önüne geçebilmek ve terminale daha verimli kullanabilmek için belirli düzenlemeler getirildiğini belirtti. Tetik, “Uygulama kapsamında düzeni sağlamak amacı ile 10 dakikayı geçen misafir otoparkındaki beklemelerde, park yasağı tabelası olan yerlere yapılan parklarda, otogarda yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların kendilerine tahsis edilen alanlar dışında yapılan parklara, otogar içinde ulaşımı olumsuz etkileyen ve düzenlemelere aykırı hareket eden araç ve kişilere 1608 sayılı kanunun 1. maddesi gereği 5326 sayılı “Kabahatler Kanununun” 32. maddesi hükmüne göre idari yaptırım uygulanacak” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.