Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ve Hakim Eşi Onuruna Veda Yemeği

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ve Hakim Eşi Onuruna Veda Yemeği

Konya’nın Beyşehir İlçe Adliyesi’nde yaklaşık 1,5 yıldır görev yaparken son HSYK kararnamesi ile Karabük Adliyesi’ne atanan Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt ve hakim eşi Sümeyye Öztürk Yurt,...

Konya’nın Beyşehir İlçe Adliyesi’nde yaklaşık 1,5 yıldır görev yaparken son HSYK kararnamesi ile Karabük Adliyesi’ne atanan Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt ve hakim eşi Sümeyye Öztürk Yurt, onuruna veda yemeği verildi.

Beyşehir Adliyesi personeli tarafından Beyşehir Anamas Konukevi’nde verilen veda yemeğine Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Hüyük Kaymakamı Bayram Türker, Derebucak Kaymakamı Bülent Ay, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Beyşehir Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Derebucak Garnizon Komutanı Murat Yıldırım, Beyşehir Adliyesi’nde görev yapan savcı, hakim ve çalışanları, Baro Temsilcisi Tamer Yıldız, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt, yemeğin ardından yaptığı veda konuşmasında katılımcılardan helallik isterken, “Beni Beyşehir’e hayran bırakan, sevdiren ve kalbimizde Beyşehir yapan fiziki, doğal güzellikleri, tarihi özellikleri değil, Beyşehir’de tanıştığımız sizler ve çalıştığımız mesai arkadaşlarımızda hakka saygı ve vicdanı devrede tutma, onunla hareket etme halini son zerresine kadar gördüğüm için ben Beyşehir’e o yüzden aşık oldum, sizleri de o yüzden çok sevdik. Beyşehir’i sizler için çok sevdik” dedi.

Hakim Sümeyye Öztürk Yurt ise, çok güzel bir ilçede görev yaptıklarını vurgulayarak, “Beyşehir’in bizim için çok ayrı bir yeri olacak. Buraya ilk geldiğimiz günkü Beyşehir ile şimdiki Beyşehir aynı Beyşehir değil, çünkü o gün geldiğimizde sizleri tanımıyorduk, yaşanmışlıklar yoktu, ama şimdi 1,5 yıllık çok güzel, çok samimi belki 1,5 yıla sığdırılması zor güzel dostluklarımız oldu, bunu tüm içtenliğimle söylüyorum. Bu dostluklar ilelebet devam edecek. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar da, mesleklerinin ulvi bir meslek olduğunu belirterek, “Ancak, mesleğimizin bu gibi cilveleri de var. İnşallah gittiğimiz yerlerde de bu güzel dostlukları devam ettiririz. Ben başsavcımıza ve eşi hakime hanıma gerek Beyşehir, gerekse Seydişehir Adliyesi için yapmış oldukları tüm hizmetler ve katkılar için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de, konuşmasında, “Başsavcım 1,5 yıldır birlikte çalıştığımız çok değerli bir arkadaşımız. Kendinin mesleğine olan saygısı, makamının ağırlığını taşıması, meslektaşlarına karşı olan tutum ve davranışı, diğer kamu personeli ile olan ilişkisi, hakka olan muhabbeti ve onlara adaletin tesisi konusunda göstermiş olduğu titizlik benim dikkatime çekmiştir. Gittiği yerlerde de kendisine ve eşine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, her görevin bir sonu olduğunu söyleyerek, “Yaklaşık 1,5 yıldır başsavcımızla birlikte görev yapıyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Beyşehir’de güzel hizmetlere imza attık beraber. Bunlardan bir tanesi, başsavcımız bunu gururla söylemedi ama ben izin verirse söylemek istiyorum, kendi döneminde Beyşehir adalet sarayının yeri belli oldu. Giderayak da bana bir yük yükledi, ‘adalet sarayını yaptık’ dedi, giderken de siz meslektaşlarını düşündü ve lojman ihtiyacını da dile getirdi. İnşallah, en kısa sürede bu müjdeyi de kendisine vereceğiz” şeklinde konuştu.

Beyşehir Asliye Ceza Hakimi Ceren Hekim Demirci de, birlikte görev yaptıkları süreçte büyük bir aile olduklarına vurgu yaparak, bundan sonraki görev yerlerinde meslektaşlarına başarı dileğinde bulundu.

Beyşehir Baro Temsilcisi Avukat Tamer Yıldız da, konuşmasında, Beyşehir’de 15 yıldır değişik savcılarla çalıştığını belirterek, “Hepsi birbirinden değerli insanlardı ama nedendir bilmiyorum hem kendim, hem de Beyşehir için, biraz önce dediniz ki, ‘Ben Beyşehir’i çok sevdim’ dediniz ya, Beyşehir’de sizi çok sevdi başsavcım. Gerçekten başarılarınızdan ve yaptığımız çalışmalardan dolayı tüm Beyşehirli adına çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül de, yeni görev yerlerinde Başsavcı Yurt ve hakime eşine başarı dileğinde bulunurken, “İnşallah Beyşehir’i hiçbir zaman unutmayacağınızı düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Başsavcı Mehmet Yurt ve hakim eşi Sümeyye Öztürk Yurt’a günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.