Beyaz Masa, 4 Bin 842 Kişiye Ulaştı

Beyaz Masa, 4 Bin 842 Kişiye Ulaştı

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi’ne başvuru sayısı 5 bin rakamına yaklaştı.Sosyal Belediyecilik anlayışını kendisine ilke edinen Kastamonu Belediyesi’nin, 26 Eyl...

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi’ne başvuru sayısı 5 bin rakamına yaklaştı.

Sosyal Belediyecilik anlayışını kendisine ilke edinen Kastamonu Belediyesi’nin, 26 Eylül 2014 tarihinde faaliyete geçirdiği Beyaz Masa Birimi’ne vatandaşların ilgisi yoğun olarak devam ediyor. Kastamonu’ya ve Kastamonululara daha iyi hizmet verebilmek adına hayata geçirilen bir birim olan Beyaz Masa’ya vatandaşlar her türlü şikayet, görüş, öneri ve dileklerini iletirken, bu kapsamda bugüne kadarki başvuru sayısı 4 bin 842 olarak kayıtlara geçti.

Beyaz Masa Birimi’ni vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak için oluşturduklarını ifade eden Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bilindiği üzere bu birimimizi Belediyemize başvuruda bulunan kişi ve kurumların taleplerini, görüşlerini ve şikayetlerini değerlendirmek üzere hayata geçirdik. Müşteri hizmetleri mantığı ile çalışmalarını sürdüren birimimiz, bizim Kastamonuluların problemlerine daha sağlıklı çözüm yolları sunmamızı sağlıyor” diye konuştu.

EN FAZLA BAŞVURU FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILDI

Beyaz Masa’nın, vatandaşın memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla hizmetlerine devam ettiğini sözlerine ekleyen Babaş, çağdaş iletişim teknolojilerinden de en iyi şekilde faydalanarak ‘Alo 153’ Çağrı Merkezi Uygulaması da kullandıklarını aktardı. Çağrı Merkezi Uygulamasına iki personeli ile devam eden Beyaz Masa birimi hakkında açıklamalarda bulunan Babaş, “Birimimize başvurular; şahsen başvuru, telefon, e-mail, web sitesi ve sesli yanıt sistemiyle alınmaktadır. Beyaz Masa’ya bugüne kadar toplam 4 bin 842 vatandaşımız başvuruda bulundu. Vatandaşlarımız bu başvuruların iki bin 108 adet gibi büyük bir çoğunluğunu telefon yolu ile yaptı. Şahsen yapılan başvuru sayısı ise bin 447 oldu” diye konuştu.

Kastamonu Belediyesi’nin iç ve dış birimlerine ait başvuruların neredeyse tamamının cevaplandırıldığını ve çözüme ulaştırıldığını anlatan Babaş, en fazla görüş, öneri ve talepte bulunulan birimin ise, bin 260 sayısı ile Fen İşleri Müdürlüğü olduğunu ifade etti. Öte yandan, başvuru sayısında en fazla talebin olduğu ikinci birim ise, 730 ile Zabıta Müdürlüğü oldu.

BAŞVURULAR BİR HAFTA İÇERİSİNDE SONUÇLANDIRILIYOR

Beyaz Masa’nın elde edilen veriler doğrultusunda kaynakların daha verimli kullanılmasına hizmet eden bir birim olduğunu da aktaran Babaş, şöyle konuştu:

“Öncelikle bize gelen başvuru kayıt altına alınır. Sonrasında, başvuru bilgisayara aktarılır ve çözüm ekibine gönderilir; çözüm ekibindeki görevli gelen başvuruyu inceler ve ilgili birimlerle irtibata geçilir. Ardından çözüm için gerekli işlemler başlatılır. Vatandaşımıza başvurusu hakkında bilgi verilir ve çözüm yöneticiye gönderilir. Yönetici de onayladıktan ve başvurunun gereği yapıldıktan sonra vatandaştan teyit alınarak evrak kapatılır.”

Başkan Babaş, tüm bu işlemlerin, en az üç gün en fazla ise bir hafta içinde sonuçlandırıldığını da sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.