Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne Endovizyon Sistemi Kuruldu

Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne Endovizyon Sistemi Kuruldu

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Poliklinikleri, endovizyon sistemine kavuştu. Yeni sistem ile Bölge Devlet Hastanesi KBB Poliklinikleri daha modern bir boyut kazandı.Sağlık alanında ön...

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Poliklinikleri, endovizyon sistemine kavuştu. Yeni sistem ile Bölge Devlet Hastanesi KBB Poliklinikleri daha modern bir boyut kazandı.

Sağlık alanında önemli bir eksikliği giderdiklerini belirten Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, hastaneleri için gerekli olan tıbbi malzeme alımlarının hızla devam ettiğini söyledi. Dr. Pamukçu, "Bölge Devlet Hastanesine alınan endovizyon cihazıyla KBB Poliklinikleri daha iyi bir imkana kavuştu. Sağlık alanında önemli bir eksikliği gideren bu cihaz ile burun içi, geniz, yutak ve gırtlak hastalıklarında tanı rahatlıkla konulabilmektedir. Bu kurulan sistem sayesinde hastaların muayene sırasında tanı konma işlemi hızlanmakta ve daha konforlu bir muayene imkanı sağlanmaktadır. Endovizyon cihazındaki ekran sayesinde hastalar, hastalıklarını da görebileceklerdir. Polikliniğimize kazandırdığımız diğer hizmet ise kulak mikroskobudur. Bu mikroskop sayesinde kulakla ilgili hastalıklarda tanı, ameliyat kararı verilmiş ise yapılan ameliyatın tipi ve ameliyat sonrası kulak pansumanları çok hassas ve titiz bir biçimde yapılmaktadır. Üniversite hastaneleri standardında muayene sistemleri ile Devlet Hastanesi’nde daha kaliteli sağlık hizmeti sunmaktayız" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.