Başkan Sekmen Erzurum Sivil Toplum Platformu’nun Konuğu Oldu

Başkan Sekmen Erzurum Sivil Toplum Platformu’nun Konuğu Oldu

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) tarafından düzenlenen toplantıda platform üyesi dernek, sendika ve vakıfların temsilcileri Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile bir araya geldi.E...

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) tarafından düzenlenen toplantıda platform üyesi dernek, sendika ve vakıfların temsilcileri Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile bir araya geldi.

Erzurum’daki sivil toplum kuruluşlarının sorunlarının da konuşulduğu toplantıda Başkan Sekmen bir yıl içerisinde yaptıkları hizmetleri anlatarak Erzurum için koydukları hedefleri paylaştı.

Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı A.Mustafa Güvenli yaptığı konuşmada, düzenledikleri “Peygambere Saygı Zulme Lanet” mitinginde verdikleri destekten dolayı Başkan Sekmen’e ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Erzurum’un sorunlarının başında göçün geldiğini belirten Güvenli, 2014 rakamlarının yeni açıklandığını, göç ile ilgili kötü gidişatın devem ettiğinin görüldüğünü söyledi. Kamu istihdamı ve kamu ekonomisi dışında bir varlık gösteremeyen Erzurum’un bir an önce ayağa kalması gerektiğinin altını çizen Başkan Güvenli; siyasilerin bu konuda mutlaka olumlu çalışmaların içerisine girmesi gerektiğini hatırlattı.

Başkan Sekmen’in bir yıllık sürede bile yaptıklarının kendilerini heyecanlandırdığını, aynı heyecanı verecek siyasilerin aday gösterilmesi için milletvekilliği seçimlerine çok önem verdiklerini vurguladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen sivil toplum kuruluşlarının çok önemli olduğunu, böyle bir yapı altında bir araya gelinmiş olmasının Erzurum için bir şans olduğunu söyledi.

Yaptığı konuşmada, eğitimden, imara, kültürel çalışmalardan şehrin yeniden yapılanmasına kadar bir çok konudaki fikirlerini açıklayan Başkan Sekmen’e toplantıda bulunanlar sorular sordular.

Bütün soruları cevaplandıran Başkan Sekmen; her mahalleye bir konuk evi, fuar ve kongre merkezi, hasta yakınlarının kalacağı misafirhane gibi ihalesine hazırlandıkları konuları da paylaştı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.