Başkan Karaosmanoğlu, Başiskele’li Muhtarlarla Buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Başiskele’li Muhtarlarla Buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele’nin muhtarlarıyla bir araya geldi.Başiskele’li muhtarlarla bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğl...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele’nin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başiskele’li muhtarlarla bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, toplantıda sosyal devlet vurgusunu bir kez daha ön plana çıkardı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın da bulunduğu toplantıda Başkan Karaosmanoğlu, “Halka en yakın olan devlet birimi, muhtarlıktır. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Tek farkımız bizi halkın seçmesidir. Kulağımızı haktan ve halktan ayırmayacağız. Yerel yönetimlerle olan ilişkilerimizi sıkı tutarak, devletimizin sosyal alanlarda ki rehberi olacaksınız. Muhtarlarımız bizlerin eli ayağıdır. Vatandaşımızın sıkıntısını bilen ve görenler sizlersiniz. Seçimler gelip geçer. Muhtarlık göreviniz boyunca kimin oy verip vermediğine bakmaksızın, hizmetlerin yapılmasını sağlayacaksınız. Bu bizim insani ve İslami görevimizdir. Bazı küçük mahallelerimizde muhtarlarımızın bu duruma daha dikkat etmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Büyükşehir ve İlçe Belediyeler olarak hizmetleri eşit bir şekilde yapmak için çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Sizlerin de herkese eşit bir şekilde davranarak hizmetlerinize yön vermenizi istiyorum. Muhtarlarımız yetime, öksüze, garibe ve bakıma muhtaç insanlarımıza yardımcı olsun. Babalık, analık, abilik ve ablalık yapsın. Kimseye kıymet bilmez demeden siz üzerinize düşeni yapın. Muhtar olarak gücünüzü yetmediği noktada bizler buradayız, sizlerin yanınızdayız. Mahallemizde ve köyümüzde kimse aç kalmasın. Bu olursa ilk sorumlusu siz olursunuz. Sonra İlçe Belediye Başkanlarımız ve biz sorumlu oluruz. Herkesin problemlerin giderecek imkanımız var. Gücü yetmeyene yardımcı olacağız. Düşkünlerimizin elinden tutun ve problemleri çözün. Bize o insanların duaları lazım. Bu memleket onların duasıyla ayakta kalıyor. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız her vatandaşımızla yakından ilgileniyor. Bakanlıklarımızın yardımlarını da çok iyi takip ederek, vatandaşımızın mağdur olmasına izin vermeyelim. Garip ve zor durumda yaşayan vatandaşımız kalmasın ve sosyal devlet olmanın gereğini yapalım. Her ay toplantılar yaparak değerlendirmeler yapalım. Yerelim yönetimlerimizle iletişim kanallarını devamlı açık tutalım. Sosyal yönden mahallemizin rehberi olalım” dedi.

Geçmişin sosyal devlet olarak çökmüş yönetimlerin çok gerilerde kaldığını özellikle vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “On üç yıl öncesinin devleti artık gerilerde kaldı. Çok şükür ülkemiz güçlüdür. Her daim kulağımızı haktan ve halktan ayırmayacağız. Garip ve gurabanın duası bizim için bereket kaynağıdır. Tayyip Erdoğan’ın en önemli özelliği gariplere olan ilgisi ve alakasıdır. Onları özellikle kollayacaksınız talimatları vardır. Muhtarlarımız da halktan kopmayacaktır. Nöbetimizi son dakikaya kadar en güzel şekilde tutacağız. Muhtarlar ve Belediye başkanları olarak üzerimizde sorumluluklar var” şeklinde konuştu.

Planlı bir kentleşmenin de önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, “En uzak köyümüzün bile imar planı olacak. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte bunu gerçekleştireceğiz. Benim mahallemin vadileri en güzel olmalı diye muhtarlarımız kendi aralarında tatlı rekabet halinde olmalıdırlar. Mahallelerinizin çağın gerisinde kalmaması için can başla çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. 1 Kasım seçimleri de memleketimiz için hayırlı olsun. Hizmet edenleri bu millet bir kez daha bağrına bastı. Halkın bizde umudu ve beklentisi var” ifadelerini kullandı.

Başkan Karaosmanoğlu daha sonra tek tek muhtarları dinledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.