Başkan İhsan Tunçoğlu: Bakanlık Artık Kütahya’nın Hakkıdır

Başkan İhsan Tunçoğlu: Bakanlık Artık Kütahya’nın Hakkıdır

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Kütahyalı bir milletvekiline mutlaka bakanlık görevinin verilmesi beklediklerini ifade etti.1 Kasım seçimlerinin Kütahya’da rekor bir katılımla gerçekleşti...

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Kütahyalı bir milletvekiline mutlaka bakanlık görevinin verilmesi beklediklerini ifade etti.

1 Kasım seçimlerinin Kütahya’da rekor bir katılımla gerçekleştiğini dile getiren Tunçoğlu, Demirel, Özal ve Çiller hükümetlerinde Kütahya’ya mutlaka bakanlık verilmişti.Kütahya o dönem ’iktidarların kalesi’ olmanın karşılığını bakanlık alarak görmüştü.Şunu hatırlatmak isteriz ki; maalesef Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu hükümetlerde Kütahya’ya bakanlık verilmemiştir.Oysa Kütahya AK Parti’nin de kalesi olduğunu son seçimlerde de bir kez daha göstermiştir. 13 yıldan bu yana beklediğimiz bakanlığı bu defa halkımız beklemektedir.Etrafımıza bakalım; AK Parti, Afyon’a her dönem Veysel Eroğlu’nu, Eskisehir’de Nabi Avcı’yı değişmez bakan olarak yer veriyor.Bu defa hiçbir mazeret duymak istemiyoruz ve bakanlık verilmesini bekliyoruz.Bu çağrılarımızın karşılık bulacağına inanıyoruz.4 vekilimizin hepsi de bakanlık yapabilecek donamıma sahiptir” dedi.

"KÜTAHYA’NIN GELİŞMESİ İÇİN BİRLİK, BERABERLİK, UZLAŞMA VE DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ"

Kütahya olarak beyaz bir sayfa açma zamanıdır" diyen Başkan İhsan Tunçoğlu, "1 Kasım seçimleri huzur ortamı içinde gerçekleşti.ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor,yeni seçilen milletvekillerimizi içtenlikle kutluyor ve başarılar diliyorum.Bundan sonra Kütahya merkez ve ilçelerimizle bir bütün olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve uzlaşma içinde olmalıyız.Olmak zorundayız.Başka çare ve seçenek yoktur.Kütahya’mızın daha çok gelişmesi;beklediği hizmetlerin realize edilmesi hep birlikte,omuz omuza gönül gönüle olmakla mümkün olacaktır. Hükümetimizin ve Milletvekillerimizin İlimize beklediğimiz hizmetlerinde art niyetli,yıkıcı olmadan yapıcı ve yol gösterici tenkitlerle,tavsiye ve önerilerle objektif olarak hareket etmeliyiz.Eleştiriye evet, ayrıştırmaya ve hakaretlere hayır.Olumlu hizmetleri takdir etmek,yanlışları ve eksikleri eleştirmek gayet doğaldır.İlimizin üst düzey yöneticileri,İktidar ve Muhalefet partileri, sivil toplum temsilcileri, kanaat önderleri arasında mutlaka işbirliği,koordinasyon,dayanışma olmalıdır.Kırgınlıklar ve kızgınlıklar varsa bunların sonlandırılması, tatlıya bağlanması gereklidir. Kırgınlık ve kızgınlıkların kan davası gibi uzatılması hem insani,hem İslami hem de etik olarak asla doğru değildir. 9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in barışmasını bilmeyen kavga etmesin”diye güzel bir sözü vardı.Kendisi de bu sloganı uygulardı.Keza Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da daima birlik, beraberlik, dayanışma, uzlaşma ve barış söylemlerinde bulunuyorlar. Kütahya’mızda çok şükür karamsar bir tablo yoktur.Ancak biz daha da olumlu ve pürüzsüz olmasını diliyoruz.Basın Millerin ortak sesidir,halkın tercümanıdır.Biz bu çağrıyı halkımız adına yapıyoruz ve bekliyoruz.Elbetteki tüm yöneticilerin takdir haklarına saygı duyarız Ancak unutulmasın ki halkımızın beklentileri doğrultusunda davranmak hepimizin görevidir" ifadelerini kullandı. (EFE)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.