Başkan Ali Çetinbaş: Atatürk, Dünyaya Örnek Olmuş Devlet Adamıdır

Başkan Ali Çetinbaş: Atatürk, Dünyaya Örnek Olmuş Devlet Adamıdır

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Atatürk’ün dünyaya örnek olmuş bir devlet adamı olduğunu ifade etti.Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü sebebiyl...

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Atatürk’ün dünyaya örnek olmuş bir devlet adamı olduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Çetinbaş, "Mustafa Kemal Aatürk bağımsızlık mücadelemizde öncelikle milli birlik ve beraberliği sağlayarak zorlu ve çetin şartlarda geçen Kurtuluş Savaşımızın sonunda kahraman ordularımızın Başkomutanı olarak eşsiz bir zafer kazandırmıştır. Atatürk kazanılan büyük zaferin ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak Türk Milletine milli bir ruh ve benlik kazandırarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan, ’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesi ile tüm dünyaya örnek olmuş bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler arasında yerini alması için yaptığı reform ve çalışmalar ile geri kalmışlığı, yıpranmışlığı yıkarak hızla ülkenin gelişmesinin önünü açmıştır. Bilimde, sanayide, sanatta, eğitimde ve birçok alanda başarılı atılım ve ilerlemeler yapmış kısacası az zamanda çok işler başarmıştır.İşte onun bu uğurda verdiği mücadele ve reformlarını günümüzü daha ileriye götürerek bu uğurda durmaksızın çalışmak bizlere düşen yegane görevdir. Ne mutlu ki Gazi Mustafa Kemal tarafından gelecek nesillere, yani bizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti günümüzde ileri demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak hızla gelişmekte, onun gösterdiği hedeflere ulaşmak için büyük bir azim ve inançla ilerlemektedir. Ülkemiz dünyanın en güçlü ve saygın devletler arasında yerini almış, her alandaki kalkınma hamleleri ile örnek ve imrenilen bir devlet olmuştur. Bizler 2023 hedeflerimiz ile Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda daha modern, gelişmiş bir dünya devleti olma yolundaki çaba, gayret ve yatırımlarımız hız kesmeden büyük bir azim ile hayata geçirmeye kararlıyız. Aziz milletimizin refahını, güzel ülkemizin huzuru ve istikrarını her daim sağlayarak tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke olma yolunda büyük bir inanç ve gayretle çalışacağız.Bir kez daha ebediyete intikalinin 77.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin eşsiz kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz" ifadelerini kullandı. (EFE)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.