Başkan Akgün: “hükümet, Yerel Yönetimlerin Finans Sorununu Çözmelidir”

Başkan Akgün: “hükümet, Yerel Yönetimlerin Finans Sorununu Çözmelidir”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeni kurulacak olan AK Parti hükümetinin acilen yerel yönetimlerin finans yasasını çıkartması gerektiğini söyledi.Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Türkiy...

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeni kurulacak olan AK Parti hükümetinin acilen yerel yönetimlerin finans yasasını çıkartması gerektiğini söyledi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi olan Dr. Hasan Akgün, 1 Kasım 2015 seçimlerinde tek başına iktidar olma başarısını elde eden AK Parti hükümetinin, Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek yeni kurulacak hükümetin yerel yönetimlerin sıkıntılarına öncelik vermesi gerektiğini savundu.

Yerel yönetimler açısından, yerel demokrasinin zenginleştirilmesi, yerel demokrasinin güçlendirilmesi bakımından belediyelerin gelirlerinin arttırılması gerektiğine dikkat Başkan Akgün, "Ümit ediyoruz ki, Türkiye Belediyeler Birliği olarak hazırlamış olduğumuz kanun taslaklarının devreye girmesi, yürürlüğe konulması bu hükümet tarafından sağlanacaktır. Türkiye Belediyeler Birliği olarak, tüm belediyeleri rahatlatıcı, belediye gelirler kanunu çıkartmak üzere geçen meclis kararı almıştı. Dolayısıyla yerel demokrasinin zenginleşmesi, yerel demokrasinin toplumu mutlu edecek bir şekilde bir noktaya getirilmesi bakımından kaynağa ihtiyaç var" diye konuştu.

"BELEDİYELER EKONOMİK ANLAMDA İFLAS ETMİŞTİR"

Belediyelerin yetkilerinin gereğinden fazla olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Bizim yetkiye hiçbir şekilde ihtiyacımız yok, çok fazla yetkimiz var. Bizim paraya ihtiyacımız var. Paramız olursa her belediye daha çok hizmet yapar. O beldede oturan insanlar daha çok mutlu olur. Sonra totalde Türk insanı mutlu olur. Belediyeler hizmet yapmadığı sürece insanımızın mutluluğunu arttırmak mümkün değildir. Bütün belediye başkanları gelecek seçimde tekrar başkan olmak için çalışırlar. Hepsi başarılı olup, halkını mutlu etmek ister ama biz Türkiye Belediyeler Birliği’nin yöneticileri olarak, Türkiye genelindeki bütün belediyelerimizin yapısını ve içinde bulunduğu durumu biliyoruz. Artık belediyeler ekonomik anlamda iflas etmiştir" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.