Başbakanla Görüşünce Seferber Oldular

Başbakanla Görüşünce Seferber Oldular

Diyarbakır’da dünyaya gelmeden önce babası cezaevine atılan ve 20 yıldır babasının hasreti ile yaşama tutunmaya çalışan yüzde 90 felçli Yahya Boylu’nun tedavisini Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet H...

Diyarbakır’da dünyaya gelmeden önce babası cezaevine atılan ve 20 yıldır babasının hasreti ile yaşama tutunmaya çalışan yüzde 90 felçli Yahya Boylu’nun tedavisini Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi tedavisini üstlendi. Anne Şüheda Boylu, Yahya’nın en büyük isteğinin halen 10 yıl mahkumiyeti bulunan babasına kavuşmak olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da ikiz kardeşi ile birlikte dünyaya gelmeden birkaç ay önce babası cezaevine atılan yüzde 90 felçli Yahya Boylu, bir taraftan babasına duyduğu özlem, diğer taraftan da ailesinin yaşadığı maddi zorluklar arasında hayata tutunmaya çalışıyordu. Hastalığı nedeniyle yatalak olan ve ailesi tarafından yeşil kart ile tedavisinin yapılmaya çalışılan Yahya, her hastaneye gittiğinde saatlerce sıra bekliyordu. Ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı kongresine katılmak üzere geldiği kentte, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte kendisine yakın ilgi göstermesi üzerine, Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Yahya’nın tedavisini üstlendi. Yahya, evinden ambulansla alınarak, hastaneye getirildi. Hastanenin fizik tedavi bölümünde kontrolleri yapılan Yahya’nın, bir süre hastanede misafir edileceği belirtildi.

"BABASINA KAVUŞMAK İSTİYOR"

Anne Şüheda Boylu, hastane çalışanlarının kendileri ile oldukça ilgilendiğini belirterek, "Filmlerini çektirdik. Ayın 10’unda yataklar boşalacağı için yatışını yapacaklar. Ama çok geç kalınmış bir durum. Yahya’nın sağlığının mümkün olduğunca iyi olması bizim için çok önemli. İnşallah eski sağlığına kavuşur. Ama babasının çıkmasını istiyoruz. Bu Yahya’ya moral de olacaktır" dedi.

"TEDAVİSİNE GEÇ KALINMIŞ"

Yahya’yı tedavi eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Figen Ceylan Çevik, "Daha önce fizik tedavi almış defalarca. Ama çok optimal uygulanmamış. Buna bağlı yan etkiler gelişmiş. Kalça operasyonu geçirmiş bir hasta. Fizik tedaviden kısmen fayda göreceğini düşünüyorum. Tedavi sonrası süreçte fizik tedavi uygulamalarına devam edilmesi durumunda başarısı biraz daha artacaktır. Şu anki durumundan daha iyi duruma geleceğini düşünüyorum. Destekli bir şekilde oturabilir. Yürüme konusunda da zaman gösterecek. Çünkü yaşı çok küçük değil. Tedavi açısından geç kalınmış bir hasta. Elimizden geleni yapacağız. Çok güzel ilgileneceğiz onunla" diye konuştu.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Hastanenin Müdür Yardımcısı Muhammed Beybur ise, Yahya’nın sürecini en başından beri takip ettiklerini söyledi. Beybur, "Başbakan da olaydan haberdar. Diyarbakır’a geldiğinde kendisi ile görüştü. Hassasiyetleri, geçmişi, ailesi ve tedavi süreci ile ilgili bütün bilgilerini aldı. Kendilerine yardım anlamında söz verdi. Biz de hastanemiz olarak takip ediyoruz. Yahya’nın tedavi süreci ile alakalı hastane olarak elimizden gelen bütün imkanları seferber edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.