Başbakan Yardımcısı Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Kuwari’yle bir araya geldi

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Kuwari’yle bir araya geldi

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Kuwari'yi kabulünde, Katar-Türkiye iş birliğinin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yoğunlaşarak...

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Kuwari'yi kabulünde, Katar-Türkiye iş birliğinin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yoğunlaşarak devam edeceğine inandığını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Hanan Muhammed Al Kuwari ve beraberindeki heyetle makamında bir araya geldi. Katar ve Türkiye arasındaki ilişkilerin son derece sıcak, samimi ve sağlam olduğunu kaydeden Akdağ, 2016'da Katar ve Türkiye arasında bir sağlık anlaşması imzalandığını hatırlattı. Akdağ, iki ülke arasında sağlık alanında da çok kıymetli bir iş birliğinin oluşturulduğunu ve bunun böyle devam edeceğini ifade etti.

İki ülkenin sağlık problemlerinin birbirine çok benzediğini kaydeden Akdağ, "Daha ziyade bulaşıcı olmayan hastalıklar ve bu hastalılara yol açan risk faktörleri mücadele alanlarımız. Dolayısıyla iş birliğimizin büyük bir fayda temin edeceğine inanıyorum. Katar-Türkiye iş birliğinin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yoğunlaşarak, devam edeceğine inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Katar Sağlık Bakanı Kuwari ise Türkiye ve Katar arasında çok güçlü ilişkilerin olduğunu belirterek, geçen yıl imzalanan mutabakat zaptının aslında bu ilişkileri daha da pekiştirdiğini vurguladı.

Kuwari, Türkiye'de uygulanan "Sağlıkta Dönüşüm Programı"nın etkilerini ve sonuçlarını görmek istediklerini de anlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.