Bartın Tso Üyelerine Tse İndirimi

Bartın Tso Üyelerine Tse İndirimi

Üyelerine yönelik hizmet ve eğitim çalışmalarına ara vermeden devam Bartın Ticaret ve Sanayi Odası büyük bir hizmete daha imza attı.Üyelerine sunduğu hizmetin kalitesini artırma yönünde yaptığı işbir...

Üyelerine yönelik hizmet ve eğitim çalışmalarına ara vermeden devam Bartın Ticaret ve Sanayi Odası büyük bir hizmete daha imza attı.

Üyelerine sunduğu hizmetin kalitesini artırma yönünde yaptığı işbirliği protokol anlaşmalarına bir yenisi daha ekleyen Bartın Ticaret Sanayi Odası, yapmış olduğu gerekli yazışmalar ve müzakereler sonrası Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bölge odaları da yanına alarak kalibrasyon, eğitim, muayene ve deney hizmetlerinde oda üyelerine önemli oranda indirim imkanları sağladı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde imzalanan protokole, Bartın, Ereğli, Karabük, Alaplı ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odaları da katıldı. Üyelerine daha iyi ve kaliteli hizmet sağlamak adına Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bölge müdürlüğü ile gerçekleştirilen protokol antlaşmasında, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır ile Genel Sekreter yardımcısı Mustafa Soyal bulundu.

Bölge odaların katılım ile gerçekleşen imza töreninde yapılan protokol ile oda üyelerine, deney hizmetlerinde yüzde 20, TSE’den gözetim hizmeti de alan üye firmalara yüzde 30, kalibrasyon hizmetlerinde yüzde 40, Eğitim hizmetlerinde yüzde 30, CE Belgelendirmesi yüzde 20 oranında indirim sağlandığını belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, “İlerlemenin en iyi yolu kalite belgesine sahip, müşterilere güven arz ettirmek, diğer firmalar arasında da rekabet gücünü arttırmaktır. Ucuz, fason üretim yapmak yerine, kendi standartlarını yine kendisinin belirlediği dünya ülkelerinin benimseyeceği ürünlere ağırlık verilmesi, kısacası üretim biçimini ve teknolojimizi standart haline getirmemiz gerekiyor. Tüketiciler, ürünlerin belli standartlarının olmasını istemektedir. Kalite ve standardizasyon belgeleri, ürünlerin veya üretim süreçlerinin talep edilen şartları karşılayıp karşılamadığını göstermektedir. Alınan TSE belgeleri ile işletmenin sahip olduğu beşeri sermaye ve teknoloji düzeyi paralel olarak işletmenin rekabet gücü de artar, gelecekte sahip olacağı rekabet gücü potansiyeli iyileşir ve bu güç ve potansiyelini koruma ve sürdürme kabiliyeti artar. Firmalar, eğer standartlara uygun üretim gerçekleştirilemezse pazarda başarılı olma şansları azalır. Standart denince akla ilk gelen kurum Türk standartları Enstitüsü’dür. Yasal zorunluluklar bir yana, artık müşteri beklentileri kalite ve standardı yüksek ürün ve hizmetlere yönelmiştir. Bunu ortaya koymanın tek yolu ise üretimimizi standart belgeleri ile desteklemektir. Bu noktada gerçekleştirdiğimiz protokol antlaşması ile üyelerimizin üretim maliyeti azalacaktır. TSE’nin tüm ürün grupları için belirlediği standartlar, ulusal ve uluslararası ekonomik platformlarda önemli belirleyicilerdir. TSE’nin oluşturduğu sistem, ürün kalitesi yönüyle rekabet eden sanayicimizin farkını ortaya koymak için önem taşımaktadır. Bölgemiz adına son derece önem taşıdığına inandığım Bolu TSE Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Daha iyi hizmet etme noktasında odamızın farkındalık yaratarak üyelerimize globalleşen dünyada rekabet gücünü arttırmaya yönelik gerçekleştirilen bu protokolde bizlere sonsuz destek vererek her türlü kolaylığı sağlayan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev’e ve tüm personeline , bizlere ev sahipliği yaparak son derece güzel ağırlayan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş başta olmak üzere tüm Bolu TSO yönetim kurulu üyelerine ve personeline teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.