Bakan Topçu: "Siyasi İstikrar Sağlandı"

Bakan Topçu: "Siyasi İstikrar Sağlandı"

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde özel bir kuruluş tarafından yaptırılan çocuk oyun parkının açılışını yaptı.Topçu, "Beş ay anamızdan emdiğimiz burnumuzdan geldi. Allah’...

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde özel bir kuruluş tarafından yaptırılan çocuk oyun parkının açılışını yaptı.

Topçu, "Beş ay anamızdan emdiğimiz burnumuzdan geldi. Allah’tan yine irfan ve feraset harekete geçti, siyasi istikrar sağlandı” diye konuştu.

Bakan Topçu’yu ilçeye gelişinde Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Demiraslan, belediye meclis üyeleri ile işletme müdürü Şevki Arıcı ve vatandaşlar karşıladı.

İşletme müdürü Arıcı, açılışa katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Çubuk’un doğal ve kültürel güzelliklerini anlattı. İlçenin birlik, beraberlik ve dirliği ile tüm yurda örnek bir ilçe olduğunu aktaran Acehan, yapacakları projeleri anlatarak kültür ve turizm bakanlığından destek istedi.

Türk Dünyasının ve Anadolu’nun ortak değeri olan Ahmet Yesevi Külliyesi projelerini hayata geçirmek istediklerini kaydeden Başkan Acehan, ”Çubuk kültür, tarih ve doğal güzellikleri açısından çok değerli bir ilçemizdir. Yaklaşık 650 yıldan bu tarafa idari yapısını devam ettiren ilçe olan Çubuk, fetret dönemi olarak bilinen 1402 Ankara Savaşı’na da ev sahipliği yapmıştır. Bektaşi ve Sünni geleneğinin dostça, kardeşçe yaşatıldığı bir ilçedir. Çubuk ayrıca, Kara gölü, yaylaları ve doğal güzellikleriyle Sayın Bakanımızın yabancı olmadığı bir bölgedir. Bizde belediye olarak projelendirdiğimiz Ahmet Yesevi Külliyesi ile bu değerlere yenilerini eklemek istiyoruz” dedi.

Tesisin Şevki Arıcı ve ailesi başta olmak üzere tüm ilçeye hayırlara vesile olmasını dileyen Bakan Topçu, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın yapmak istediği Ahmet Yesevi Külliyesi’ne destek vereceklerini söyledi. Yeniden bakan olması durumunda desteklerini esirgemeyeceğini ifade eden Topçu, şunları söyledi: “Başkanımız çok güzel şeyler söyledi. İnşallah burada Çubuk’un kültür dokusuna uygun Ahmet Yesevi Külliyesi yapacağını söylüyor. Nasip olursa inşallah bize kalırsa bu işler, bende buradan başkana katkı vereceğimi söylüyorum ve bunun da sözünü burada veriyorum.”

Ülke gündemine ilişkin konulara değinen Topçu, Türkiye’de siyasetin toparlanması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siyasetin toparlanmasını istememin temel nedeni yarın bir gün bizim önümüzde bir iki puan farkıyla diri ve yetkin bir muhalefet olursa bunun kaşını, gözünü beğenmezsek öbürüne oy veririz. Bu da demokrasinin bir güzelliği olur. Ama ne yazık ki bizim muhalefetimiz bölük parça 16 tane seçime giren parti var ve netice de bir parti hakim parti noktasına geliyor. Allah muhafaza bizim milletimize bazen ders vermeye eğimli biliyorsunuz. 7 Haziran’da öyle yaptık, kulağını çekelim derken kopartıverdik kulağı. Beş ay anamızdan emdiğimiz burnumuzdan geldi. Allah’tan yine irfan ve feraset harekete geçti, çok şükür şuanda tek başına bir iktidar var ve siyasi istikrar sağlandı.”

Hükümetin bir an önce israfı önlemesini ve yeni verimi artırıcı çalışmaları yapması gerektiğini kaydeden Bakan Topçu sözlerine şöyle devam etti: ”Buradan yeni kurulacak hükümete çağrım, ivedilikle bu israfın önüne geçmeli ve verimin önünü açmalıdır. Eskiden biz buna israf ekonomisi, verim ekonomisi derdik. Gittiğim her yerde karşılaştığım manzara şudur; Allah daha çok versin ama bir sabah kahvaltısında masada neredeyse 30 çeşit yiyecek olmaz ki. Afrika’da açlıktan ölen kardeşlerimiz var. Devlet ve hükümet olarak ivedilikle bu israfın önüne geçmeli. Biz topyekun olarak devlet ve millet olarak yarından tezi yok israfla savaş etmeliyiz.”

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesini Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve işletme yöneticisi Şevki Arıcı ile birlikte keserek tesisin açılışını yapan Bakan Topçu, oyun alanını inceledi, çocuklar ve vatandaşlarla sohbet etti.

Açılışın ardından Bakan Topçu, Çubuk Kaymakamı Şahin ve Belediye Başkanı Acehan ile birlikte Ovacık mahallesindeki cemevini ziyaret etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.