Bakan Kurtulmuş Bulgaristan’a gidiyor

Bakan Kurtulmuş Bulgaristan’a gidiyor

Avrupa Birliği ülkelerinin turizm bakanları Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bir araya gelecek.

Avrupa Birliği ülkelerinin turizm bakanları Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bir araya gelecek. Avrupa Birliği Konseyinin, Bulgaristan'ın dönem başkanlığında gerçekleştireceği üst düzey turizm bakanları buluşmasında Bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin turizmindeki büyümesini anlatacak. Görüşmelere Türkiye'den turizmciler de katılacak.

Avrupa Birliği üye ülkeleri turizm bakanları, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenecek "Turizm Bakanları Üst Düzey Toplantısı" ile "Turizm ve Ekonomik Büyüme Hakkında Üst Düzey Bakanlar Konferansı'nda bir araya gelecek. Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolina Angelkova'nın davetiyle görüşmelere katılacak olan Bakan Numan Kurtulmuş'a Türkiye'den turizmciler de eşlik edecek. Avrupa ekonomisinin önemli unsurlarından turizm endüstrisinin gelişimi için yapıcı fikirleri ve önerileri paylaşmak üzere gerçekleştirilecek üst düzey turizm buluşmasının "Turizm ve Ekonomik Büyüme" başlıklı ilk panelinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş konuşma yapacak. Avrupa Birliği ülkelerinin turizm bakanlarına Türkiye'nin turizmdeki büyümesini aktaracak olan Bakan Kurtulmuş, turizm alanında uzman kuruluş ve birlik temsilcileriyle birlikte ikili temaslar da gerçekleştirecek. "Turizm Bakanları Üst Düzey Toplantısı" ile "Turizm ve Ekonomik Büyüme Hakkında Üst Düzey Bakanlar Konferansı" 12-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

Turizmde büyüme, güvenlik ve Çin pazarının masaya yatırılacağı konferansın panel başlıkları "Turizm ve Ekonomik Büyüme - Bağlantı Kurma, Dijitalleştirme ve Yatırımlar", "Turizm ve Güvenlik - Jeopolitik ve Jeo-ekonomik Yönleri" ile "2018 Avrupa ve Çin - Yeni Boyutlar, Zorluklar ve Fırsatlar" olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.