Baka Genel Sekreteri Özen’den Atb’ye Ziyaret

Baka Genel Sekreteri Özen’den Atb’ye Ziyaret

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine atanan Mehmet Sırrı Özen, Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyar...

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine atanan Mehmet Sırrı Özen, Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.

BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaattin Özyürek’in de bulunduğu ziyarette Ali Çandır, Özen’e ziyareti nedeniyle teşekkür etti. Ali Çandır, sürdürülebilir, şehirde iz bırakan işlerin yapılmasından yana olduklarını belirterek, bölge ekonomisinin tarım, turizm, ticaret, teknoloji, ticaret olmak üzere 5T üzerinde şekillenmesi gerektiğini kaydetti. Antalya Ticaret Borsası’nın Zeytinpark, YÖREX, kooperatif koçluğu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ali Çandır, bütün çalışmalarda ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmeyi ilke haline getirdiklerini, bunun da verimini aldıklarını anlattı.

"BAKA İLE BİRLİKTE ÇALIŞALIM"

BAGEV’in çalışmaları hakkında da Özen’e bilgi veren Ali Çandır, önümüzdeki günlerde hayata geçirecekleri Bölgesel Ürün Portalı Projesi’ni anlattı. Türkiye’nin ilk bölgesel istihdam ofisi bagevkariyer.com’un çalışmalarını anlatan Çandır, istihdama katkı sağladıklarını kaydetti. Bölgenin 53 milyon Lira’lık ticaret açığı verdiğini, Burdur ve Isparta’nın ürünlerinin Antalyalı tüketici ile bulaşmadığına dikkat çeken Çandır, çalışmalarla BAKA ile birlikte hareket edebileceklerini söyledi. Çandır, "BAGEV-BAKA işbirliğini gerçekleştirirsek bölgemiz için son derece faydalı olur" dedi. Çandır, İnsan kaynağı konusunda da sıkıntı yaşadıklarını belirtti. BAKA eski genel sekreteri Tuncay Engin’e de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Çandır, Özen’e görevinde başarı diledi.

"FİNANS DESTEĞİMİZDEN YARARLANIN"

BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerken, BAKA olarak STK’larla birlikte çalışmak istediklerini ifade etti. Özen, "Siz Batı Akdeniz Bölgesi’nin en güçlü sivil toplum kuruluşusunuz. Bizim finans desteğimizden yararlanmanızı isterim. Lider kuruluş olarak diğer kuruluşları yanınıza çekip birlikte hareket etmeniz son derece önemli ve güzel bir adım. Bu işbirliği sonuç verir" diye konuştu.

Bölgeye has hibe programları yapılması gerektiğini kaydeden Özen, BAKA’nın hibe programlarıyla ilgili bilgi verdi. Özen, 2015 mali destek programının onaylandığını 17 milyon dolarlık programın pazartesi günü ilana çıkacağını duyurdu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.