Bahane bulmayın!

Bahane bulmayın!

Saadet Partisi sandık müşahitleri eğitiminde konuşan GİK Üyesi Mustafa Özkafa, “Halkımız AKP'ye 13 yıldır her türlü desteği vermiştir. Her şey ellerinde fakat asgari ücretli bir işçimizin aldığı maaş hala bin liradır. Üretim yok. TÜMOSAN ayarında bir fabr

Saadet Partisi müşahit eğitiminde konuşan GİK Üyesi Mustafa Özkafa, “Meseleleri halletmek için halkımız AKP'ye 13 yıldır her türlü desteği vermiştir. Her şey ellerinde fakat 13 yılın sonunda asgari ücretli bir işçimizin aldığı maaş bin liradır. Buna başkanlık sistemi bahane edilemez” dedi

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanlığı sandık müşahitleri eğitimi gerçekleştirdi. Saadet Partisi Konya İl Binası'nda düzenlenen programa Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Özkafa, Konya Milletvekili Adayı Mustafa Derbentli, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ilçe yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda sandık müşahiti ve parti mensubu katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Milletvekili Adayı Mustafa Derbentli seçim çalışmaları hakkında partililere bilgi verdi ve Başbakan'ın esnaflara hitaben ''Bizim dönemimizde kredi kullanan esnaf sayısı artmıştır, Helali Hoş olsun Allah bereket versin sayısını artırsın'' şeklindeki konuşmasını, “Allah'ın haram kıldığı hükümlere helali hoş olsun demek kişiyi sıkıntıya sokar” diyerek eleştirdi.

UÇAKLARIN SADECE RESMİNİ ASABİLİYORLAR

Selçuklu ilçesindeki sandık müşahitlerin seçim günü eğitimi için düzenlenen programda Saadet Partisi GİK üyesi Mustafa Özkafa partililere seslendi. Özkafa konuşmasına ''Milli İttifak'ı içerden ve dışarıdan çökertmek için çalışıyorlar ama Allah'ın izni ile başarılı olamıyorlar, bu salonu hınca hınç dolduran hemşehrilerimiz bunun ispatıdır'' diyerek başladı. Siyasi faaliyetlere bakıldığında bütün partilerin Saadet Partisi’nin, Merhum Erbakan Hoca’nın görüşlerini, ifadelerini taklit etmek durumunda kaldıklarını ifade eden Özkafa, şöyle konuştu: “ Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı sık sık Büyük Türkiye ifadesini kullandı, yalnız aradan zaman geçtiği için bir kelimesini unutmuş, Büyük Türkiye değil, Yeniden Büyük Türkiye o lafın aslı. Biz iktidar olmuşuz Ağır Sanayi hamlesini başlatmışız. 1974'ten bu yana 40 yıl geçti, 40 yıl önceki Konya'da Türkiye'de küçük bir imalatı yapmak mümkün değilken, TÜMOSAN yapıldı, 40 yıl sonra TÜMOSAN 40 ülkeye motor satıyor traktör satıyor. Peki TÜMOSAN ayarında bir fabrika 40 yıl sonra bu kadar iktidarlar geldi geçti, Türkiye'ye Konya'ya yapılabildi mi? Hayır. Halbuki motor, traktör fabrikasından sonra bu ülkeye yakışan uçak fabrikasının yapılmasıydı, daha büyük fabrikaların yapılmasıydı. AKP sadece seçimlerde bilboardlara uçakların helikopterlerin resimlerini asabiliyor.”

1.20150511102451.jpeg

FIRSAT GEÇSE YENİDEN YAPARIZ

Milli Görüş’ün ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ anlayışı ile çalıştığını belirten Özkafa, konuşmasına şöyl devam etti: “Milli Görüş, işbaşına geldiği anda yaşanabilir bir Türkiye'nin gerçekleşmesi için bütün çalışanların kazancının artması, bereketlenmesi, alın terinin karşılığını alması gerekir diyerek gerekli maaş zamlarını yaparak milletimizin cebini doldurmuştur. 10 yıl boyunca AKP hükümeti emeklilere hiç yüzde 10 zam vermemiştir. Sayın Başbakan odalar birliğinde 1 saat konuşuyor, 1 saatin 15 dakikasında asgari ücrete bin 500 lira zam verilirse esnafın, tüccarın faaliyetini yürütemeyeceğini, iflas edeceğini ispat etmeye çalışıyor. Öte yandan kendi partisine mensup başbakan yardımcısı canlı yayında biz şuanda aldığımız maaşla geçinemiyoruz, milletvekillerinin maaşlarının düzeltilmesi lazım diyor. Bunu söyleyen milletvekili ayda 23 bin lira maaş alıyor. Milli Görüş, Saadet Partisi yalnızca bunları ifade eden bir parti değil, eline fırsat geçtiği anda hepsini mükemmelen yerine getirme iradesine sahip, çünkü bu işin içerisinde maya var maya var maya var vesselam.”

EKONOMİMİZ YABANCILAŞTIRILIYOR

Ekonominin yabancılara teslim edildiğini ve ülkenin borçlandırıldığının altını çizen Özkafa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakınız resmi istatistiklere göre bu hükümet kurulduğunda hane halkı borcu 6 milyar dolarmış, bugün itibariyle 375 milyar dolar. Ev almış, bankadan kredi almış borca batırılmış, araba almış bankadan kredi almış borca batırılmış, çiftçi mazot almış gübre almış borca batırılmış, 10 sene evvel 6 milyar dolar olan hane halkı borcu 375 milyar dolara çıkmış. Senede 100 milyar dolar dış ticaret açığı veriliyor, bankaların yüzde 70'i özelleştirilmiş bankalar senede 25 milyar dolar kazanıyor. Cumhurbaşkanı eline Kuran-ı Kerim almış Diyarbakır'da. Kürtçe Kuran-ı Kerim bastırdık diyor. Perdenin arkasında ise, 3 aylık bütçede sudan, şekerden, kaşıktan KDV ödemişiz. Bizden toplanan paralar Siyonizm’e 3 ayda 18 milyar lira olarak ödemiş.

3 ayda tüm çalışanlara 32 milyar lira maaş ödemiş, 3 ayda yatırımlara 7 milyar lira ödenmiş, 3 ayda bir avuç vampire 18 milyar lira ödemiş. Türkiye'de boşanmalar evlenmeden daha fazla olmuş, Allah muhafaza bu çok vahim bir felakettir. Uyuşturucu, alkol ilkokul yaşlarına kadar düşmüş. Neslimiz ifsat ediliyor. Ülkemiz Manevi tahribata uğratılarak yok edilmek isteniyor.”

MİLLİ BİRLİK TEHLİKE ALTINDA

Başbakan Davutoğlu’nun mitinglerde söylediği “Ey CHP ey HDP ikiniz bir oldunuz CHDP oldunuz” sözünü eleştiren Özkafa, konuşmasına şöyle devam etti: “Bakın nasıl oyun oynanıyor Türkiye'de. Tekke ziyareti yapar gibi Türbe ziyareti yapar gibi, 1 ay evveline kadar Apo’yu her hafta feribotlarla ziyaret ettiren sen değil misin? 15 gün önce Dolmabahçe'de HDP milletvekilleriyle protokol imzalayıp biz şu 10 madde üzerinde anlaştık diye ilan eden sen değil misin? Ülkenin Milli Birliği tehlikeye atılmıştır. Mesele Kürt kardeşlerimizin hakkı hukuku meselesi değildir. Mesele Türkiye'nin bölünüp parçalanması meselesidir. Kısa zamanda Milli bir görüşün, milli bir duruşun, milli bir anlayışın ülke gündemine hakim olması şarttır. Ekonomiyi de biz düzeltiriz, dış siyaseti de biz düzeltiriz, İslam Birliği'ni de biz kurarız, en hayırlı hizmetleri de biz yaparız. Yaptık.”

BAŞKANLIK SİSTEMİ BAHANE EDİLEMEZ

Seçime gidiyoruz, iktidar partisinin halkın 7 Haziran'dan sonra istikbale ümitle bakması için bize vaat ettiği Bir şey kalmamıştır. Şu ülkenin meselelerini halletmek için AKP'ye halkımız 13 yıldır her türlü desteği vermiştir. Başkanlık sistemi bahane edilemez faaliyet yapmak için her şey kanunen ellerinde vardır, fakat 13 yılın sonunda asgari ücretli bir işçimizin aldığı maaş bin liradır. 7 Haziran'dan sonra yerinizde duramayacaksınız, sevinçten zıplayacaksınız diyeceği bir vaadi var mıdır hangi halk kesimlerine hangi müjdeleri vardır AKP'nin? Mevcut iktidarın yaptıklarının hiç biri Milli Görüş'ün yaptıklarının yanına bile yaklaşamamıştır. Her şeyin en mükemmelini yapmak mümkündür. Bunu da yapacak Saadet Partisi'dir Milli İttifak'tır. Çözüm Saadet Partisi'dir ve İnşaallah bu seçimden itibaren en büyük neticeleri Saadet Partimiz almaya başlayacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum