Bağımsız Denetçilere Mühür Ve Beratları Verildi

Bağımsız Denetçilere Mühür Ve Beratları Verildi

Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMMO) Odası tarafından düzenlenen Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun öncülük ettiği bağımsız denetçi eğitimlerine katılıp denetçi r...

Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMMO) Odası tarafından düzenlenen Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun öncülük ettiği bağımsız denetçi eğitimlerine katılıp denetçi ruhsatı alan mali müşavirlere mühür ve beratları verildi.

Oda hizmet binasında gerçekleştirilen törene Erzurum SMMM Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, oda yöneticileri ve bağımsız denetçi olmaya hak kazananlar katıldı. Pasta kesiminin yapıldığı törende 46 kişiye bağımsız denetçilik beratları ile birlikte mühürleri takdim edildi. Törende konuşan Oda Başkanı Orhan Akgüloğlu, “Bağımsız denetim belki şu aşamada başlamadı ama önümüzdeki dönemlerden itibaren meslektaşlarımızın yeni bir iş alanı olarak devam edeceğini öngörüyorum. Hızlı bir şekilde bağımsız denetim yetkilendirmesinden sonra buradan bağımsız denetim yaptıracak firmalara, hadlerinin altında kalsa dahi mutlaka bağımsız denetim yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle belediyelere her bütçe döneminde mutlaka bağımsız denetim yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bağımsız denetim yapacak yetkili arkadaşlarımızın en ince hassasiyeti göstererek bağımsız denetim yapacakları aşikârdır” dedi.

“EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

SMMMO Başkanı Akgüloğlu, Serbest Muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin her geçen yıl yeni güncellemelere gereksinim olduğunu ve mevzuat değişikliklerinden kaynaklanan nedenlerle eğitimlere ağırlık vermelerinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Meslek mensuplarının gerek maddi gerekse zaman kayıplarının önlenmesi amacıyla kamu gözetim kurumu ile yaptıkları bu çalışmanın yerinde olduğunu hatırlatan Akgüloğlu, “Bağımsız denetim Türkiye Denetim standartlarına göre yapılmakta olup, söz konusu standartmlar KGK tarafından uluslararası standartlarla uyumlu olarak oluşturulmuş ve Resmi Gazetede de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir” şeklinde konuştu.

Tören hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.