Ayto, Aydınlı Bakan İstiyor

Ayto, Aydınlı Bakan İstiyor

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın bakanlığa hasret kaldığını ve bu dönem Aydınlı bir bakan istediklerini belirtti.1 Kasım 2015’de gerçekleştirilen genel seçim sonuçlarını değerl...

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın bakanlığa hasret kaldığını ve bu dönem Aydınlı bir bakan istediklerini belirtti.

1 Kasım 2015’de gerçekleştirilen genel seçim sonuçlarını değerlendirerek önümüzdeki 4 yıl içerisindeki beklentilerini açıklayan Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın Bakanlığa hasret kaldığını söyledi. Başkan Ülken, “Eğer bir aksilik olmazsa 2019’a kadar bu ülkede seçim yok. Bu 4 yıl içerisinde gündemin sadece ekonomi olması ve iş dünyasının önünün açılması adına yapısal reform adımlarının cesaretle atılabildiği bir dönem olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Türk siyasi hayatında Aydın ilinin geçmişteki katkılarına vurgu yapan AYTO Başkanı Hakan Ülken, bugüne kadar Aydın’dan Başbakan ve çok sayıda Bakanlıklar yapmış siyasilerimiz olmuştur. Bunlardan en önemlisi demokrasi şehidi olarak andığımız merhum Başbakanımız Adnan Menderes’dir. Yine çok önemli Bakanlıklarda görev yapmış olan değerli siyasi büyüklerimiz bulunmuş siyasi ve bürokratik yönden katkılar koymuşlardır. Kendilerine Aydın’a yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz. Çünkü her zaman söylediğimiz gibi Aydın için söyleyecek sözü olan ve bir tuğla bile olsa katkı yapan herkes bizim için önemli ve değerlidir” dedi.

Başkan Ülken; Aydın’ın Cumhuriyet tarihi boyunca, siyasi hayatında meclisde ve kurulan hükümetlerde ülkemize hizmet eden çok önemli temsilciler yetiştirerek önemli bir misyon yüklendiğini ifade etti. Ülken, “Bugüne kadar oluşan hükümetlerin hemen hemen hepsinde bir Aydınlı bakan görev yaptı ancak 23., 24 ve 25. dönem seçimlerinden sonra Aydın’dan bir vekilin Bakan olarak atanmayışı tüm Aydınlılarda burukluk oluşturdu. Aydınlı, bakana hasret kaldı. Yeni dönemde Aydınlılar olarak kurulacak hükümette bir Aydınlı vekilimizin bakan olarak atanmasını hasretle bekliyoruz. Aydınlının entelektüel, eğitime önem veren sosyolojik yapısı bunu fazlasıyla hak etmektedir. Aydınımızın gelişimi açısından Aydınlı bir bakanın olmasını önemsiyoruz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.