Aykome Toplantısı Yapıldı

Aykome Toplantısı Yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), üst kurula taşınması gereken konuları görüşmek için toplandı.Balıkesir Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Nazım Ergelen’in başkanlı...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), üst kurula taşınması gereken konuları görüşmek için toplandı.

Balıkesir Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Nazım Ergelen’in başkanlığında gerçekleştirilen ve 9 gündem maddesinin görüşüldüğü AYKOME toplantısına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire başkanlıkları, BASKİ, 20 ilçe belediyesi, Karayolları Balıkesir Şube Şefliği, DSİ 25. Bölge Müdürlüğü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü, TEDAŞ- TEİDAŞ-UEDAŞ yetkilileri, Doğalgaz Dağıtım şirketi ve GSM şirketlerinin temsilcileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kanunu, Koordinasyon Merkezi Yönetmeliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AYKOME Çalışma Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak kazı çalışmalarının denetim ve kontrolünü planlamak için yapılan AYKOME toplantısında, 2015 yılı zemin tahrip birim bedelleri belirlendi. 12 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen AYKOME toplantısında alınan 15 kararın 20 ilçe belediyesi temsilcilerine bildirildiği toplantıda Balıkesir il genelinde yapılacak her türlü altyapı çalışmasıyla ilgili AYKOME’nin ruhsatlandırma yapacağı katılımcılara aktarıldı. Altyapı çalışmalarının daha sağlıklı, koordineli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi maksadıyla yapılan AYKOME toplantısının son bölümünde kurul üyelerinden gelen talepler değerlendirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.