Aydınlı Emlakçılar Ayto’dan Memnun

Aydınlı Emlakçılar Ayto’dan Memnun

Aydın Ticaret Odası (AYTO), emlak sektöründen kayıtlı üyelerine yönelik verdiği hizmetler üyeleri memnun ediyor.Emlak sektöründen kayıtlı üyelere yönelik olarak geçtiğimiz yıl genişletilmiş meslek kom...

Aydın Ticaret Odası (AYTO), emlak sektöründen kayıtlı üyelerine yönelik verdiği hizmetler üyeleri memnun ediyor.

Emlak sektöründen kayıtlı üyelere yönelik olarak geçtiğimiz yıl genişletilmiş meslek komitesi toplantıları düzenleyen AYTO toplantılarda sektörün sorunlarının gündeme alınmasını sağladı. Genişletilmiş Meslek Komitesi toplantılarında AYTO’da sektörün pek çok sorununun çözülmesi yönünde adımlar atıldı.

Emlak sektörünün sorunlarının çözümüne ilişkin ilk olarak bir çalışma grubu oluşturan AYTO, Esnaf Odaları Birliği bünyesindeki emlak komisyoncuları ile işbirliği yapılması için Başkanlar nezdinde görüşmelerde bulundu. Emlak sektöründe uygulanacak etik kurallar listesi oluşturdu. AYTO Hukuk Müşavirliğince her biri AYTO logolu kira ve satışı kapsayan 8 adet sözleşme, alıcı ve kiracı için yer gösterme tutanakları, emlak komisyoncuları arasında düzenlenecek olan komisyon paylaşım akdi belgesi hazırlandı. AYTO başkanlığınca imar durumu konusunda Tapu Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunuldu. Emlak sektörüne yönelik fiyat tarifesi oluşturularak fiyat tarifesinde “Alım ve Satımlarda Satıcıdan ve Alıcıdan Satış Bedelinin yüzde 3’ü, Kiralamalarda Kiracıdan 1 Aylık Kira Bedeli” ifadelerinin yer alması sağlandı.

Emlak sektörüne yönelik olarak gerçekleştirilen son genişletilmiş meslek komitesi toplantısında ise “Kat karşılığı yapılan sözleşmelerde arsaların satış ve kat karşılığı alım satımlarında taşınmazın piyasa değerinin yüzde 6 sı komisyon bedeli olarak alınır” hükmünün fiyat listesinde yer alması için çalışma yapılmasına karar verildi.

AYTO’YA TEŞEKKÜR

Aydın Ticaret Odası’nın emlak sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik sorunu için ciddi adımlar attığını kaydeden AYTO üyeleri, öncelikle sektörün kendi içinde barışıklık sağlandığını, meslektaşlar arasında bir dayanışmanın oluştuğunu belirterek AYTO’ya teşekkür ettiler.

TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, AYTO’ya teşekkür eden üyelere destekleri için şükranlarını sundu. Ülken, “Üye odaklı çalışma prensibimiz gereği üyelere hizmet noktasında gerekli gayreti azami ölçüde gösteriyoruz. Biz yaptığımız hizmetlerden ziyade biz yapamadığımız hizmetlere odaklıyız” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.