Aydın’da Toplum Sağlığı Merkezi Personeline Uyum Eğitimi Verildi

Aydın’da Toplum Sağlığı Merkezi Personeline Uyum Eğitimi Verildi

Aydın’da Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nda henüz göreve başlayan personellere yönelik düzenlenen Uyum Eğitimi Programı tamamlandı.Aydın’da başka ilden atanmış veya başka kurumdan gelen Türkiye Halk Sağl...

Aydın’da Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nda henüz göreve başlayan personellere yönelik düzenlenen Uyum Eğitimi Programı tamamlandı.

Aydın’da başka ilden atanmış veya başka kurumdan gelen Türkiye Halk Sağlığı Kurumu personellerine yönelik düzenlenen Uyum Eğitimi Programı 1. Grup eğitimleri ve 2. grup eğitimleri tamamlandı. Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan personelin iletişim, stresle başa çıkabilme becerilerini geliştirmek, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak, kurumsal aidiyet duygusunun geliştirilmesini sağlamak, yeni teşkilat ve hizmet yapısına uyumu hızlandırmak, hizmetlerin daha etkin şekilde yürütülmesini sağlamak amacı ile yapılan eğitime 46 personel katıldı.

Türkiye Halk Sağlığı Aydın İl Müdürlüğü’nde görev yapan 17 personelin eğitimci olarak katıldığı programda kişisel gelişim konularından “Etkili İletişim, Sağlık İletişimi ve Sağlık Okur Yazarlığı, Stresle Başa Çıkma Yolları, Hasta ve Çalışan Hakları, Protokol Kuralları, Sağlık Etiği” konuları anlatıldı. Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı şube ve birimlerin görevleri, Aydın iline özel yapılan çalışmalar ile ulusal düzeyde yürütülen sağlık programları hakkında bilgilendirilen katılımcılara Uyum Rehberi kitapçığı dağıtıldı.

Aydın Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Kasım Çetin, Uyum Eğitimi programının 2013 yılından bu yana devam ettiğini belirterek, “Bugüne kadar kurumumuzda çalışan 110 personelimize Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitimi, Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan ve ilimizde yeni göreve başlayan 243 personelimize Uyum Eğitimi verilmiştir. Aday memur olarak göreve başlayan ve başka kurumlardan Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğüne atanan personelimize daha kaliteli hizmet vermek amacıyla belirlenen program ile uyum eğitimlerine devam etmekteyiz "diye konuştu.

Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Aslı Candal, iki grup olarak planlanan Uyum Eğitimi Programı sonunda tüm personele katılım belgelerini takdim etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.