Aydın’da Geçen Ay 27 Tüketicinin Sorunu Çözüldü

Aydın’da Geçen Ay 27 Tüketicinin Sorunu Çözüldü

Aydın Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 27 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Say...

Aydın Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 27 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.

Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.

Aydın’da geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 24 adet olarak gerçekleşti. Bu şikâyetlerin 9’u çeşitli bankacılık hizmetleri, 13’ü ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 6 adet cep telefonu, 5 adet mobilya ve 1adet cep telefonu sigorta sözleşmesi ile birer adet abonelik sözleşmesi ve mobilya firması alacak talebinden oluştu.

İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca Ekim ayı içinde 14 Ekim 2015 ve 26 Ekim 2015 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 17’si tüketici lehine, 2’si tüketici aleyhine ve 8’i bilirkişi ataması olmak üzere toplam 27 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı. 3 tüketici şikayeti ise TÜBİS sistemi kayıtları uyarınca diğer İl ve İlçe Hakem Heyetleri Başkanlıklarına gönderildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.