Avcılar, Belge Avında

Avcılar, Belge Avında

Ünye Avcılar ve Atıcılar Derneğine üye avcılar, yeni kanunda yer alan avcılık belgesi için Halk Eğitim kursuna başladı. 32 saat sürecek eğitim sonunda avcılar belgelerini alarak, kurallar çerçevesinde...

Ünye Avcılar ve Atıcılar Derneğine üye avcılar, yeni kanunda yer alan avcılık belgesi için Halk Eğitim kursuna başladı. 32 saat sürecek eğitim sonunda avcılar belgelerini alarak, kurallar çerçevesinde avlanmaya hak kazanacaklar.

Konuyla ilgili bilgi veren Ünye Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kadir Murat İnce "Ünye Avcılar ve Atıcılar Derneği üyelerine avcılık eğitim kursu Ünye Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü, Orman Su İşleri Şube Müdürlüğü ve derneğimizin iş birliği ile ortaklaşa kurs açtık. 32 saat sürecek kurs 40 avcı katılıyor. Burada ki amacımız üyelerimizin daha bilinçli hale gelmesidir. Yeni kanuna göre avcılık belgesi almak için bu kursun bitirilmesi gerekir ve bu belge olmadan avcılık yapılamaz. Başarılı olup sertifikasını alıp sonra avcılık belgesi çıkarması gerekiyor. Ünye’de toplam 2 bin 500 avcı var. Bunların 400 tanesi aktif. Bu aktif olan avcılarımıza yönelik önümüzde ki süreçte yeni kurslar açacağız” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.