Asimder Başkanı Gülbey: “Ermeniler Tokat ve Giresun’u istediler”

Asimder Başkanı Gülbey: “Ermeniler Tokat ve Giresun’u istediler”

Ermenistan'ın en radikal siyasi partisi Taşnak Sütyun'un Uluslararası işlerden sorumlu genel sekreteri Giro Manoyan, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgeleri...

Ermenistan'ın en radikal siyasi partisi Taşnak Sütyun'un Uluslararası işlerden sorumlu genel sekreteri Giro Manoyan, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgeleri dışında Karadeniz bölgesinde bulunan Tokat ve Giresun'uda istediklerini iddia eden Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, "Geçtiğimiz aylarda Ermeni lobisi ve Ermenistan devletinin Türkiye'nin Karadeniz bölgesinden toprak istediğini açıkladık. Bu konuda özellikle Artvin ve Rize şehirlerimizde yaşayan Hemşinli hemşerilerimizin üzerinde çok planlı ve gizli bir oyun oynadığını belirtmiştik. Bizim bu açıklamamızı haklı çıkartan bir açıklama yapan Ermenistan'ın en radikal siyasi partisi Taşnak Sütyun partisinin uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Sekreteri Giro Manoyan Karadeniz bölgesinden Tokat ve Giresun'un bir kısmının Ermenistan'a ait olan şehirler olduğunu ve Türkiye'den burayı teslim etmesini açıkladı. Haddi aşan bu açıklamayı yapan Giro Manoyan'ı Asimder Genel Merkezi olarak kınıyoruz ve tekrardan terör örgütlerine destek olan Ermeni lobisi ve Ermeni devletinin Karadeniz bölgesindeki gizli oyun ve planlarına devlet yetkililerimiz izin vermemelidirler" dedi.

Ermenistan devleti Tokat ve Giresun'un dışında 4 şehri daha istediklerini belirten Asimder Genel Başkanı Gülbey, "Ermeni lobisi ve Ermenistan'ın en büyük siyasi partisi ön şartsız Türkiye ile diplomatik ilişkiye hazır olduklarını belirtiyorlar. Ama şartlarından vazgeçmediklerini de dile getiriyorlar. Birincisi sözde Ermeni soykırımı Türkiye tarafından tanınması, ikincisi tehcirde hayatın kaybeden Ermeniler için tazminat ödenmesi, üçüncüsü tehcir öncesi Ermeni nüfusun yoğunlukta yaşadığı 6 şehrin kontrolünün Ermenistan'a verilmesi şartlarını öne sürüyor ama söze gelince ön şartımız yok diyorlar. İşte 100 yılı aşkındır sürdürdükleri yalan gibi, bu konuda da samimi değil ve iki yüzlülük yaparak yalan konuşuyorlar. İstedikleri şehirlerimiz de bunlardır. (Erzurum, Ağrı, Erzincan, Sivas, Van, Hakkari, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Malatya, Bingöl, Amasya, Tokat ve Giresun) istiyorlar. PKK terör örgütünün istediği şehirleri Ermeniler de istiyor. Acaba hangisi hangisinin hayaline hizmet ediyor" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.