Antalyaspor’a Yıldız Sayısı Kadar Para Yağacak

Antalyaspor’a Yıldız Sayısı Kadar Para Yağacak

Kemer Belediyesi’nin Kasım Ayı Olağan Meclisi’nde alınan karara göre ilçede bulunan oteller yıldız başına Antalyaspor’a biner Euro destek verecek. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Antalyaspor Kul...

Kemer Belediyesi’nin Kasım Ayı Olağan Meclisi’nde alınan karara göre ilçede bulunan oteller yıldız başına Antalyaspor’a biner Euro destek verecek. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer’in birlikte yürüttüğü proje Kemer Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilerek hayata geçti.

Kemer Belediye Meclisi’nde önerge olarak gündeme sunulan ve meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul ettiği Kemer’de bulunan her otel bu sezon bir kereye mahsus olmak üzere yıldız başına biner Euro verecek. Otellerden gelecek parayla Antalyaspor’un Eto’o gibi bir yıldız transferi daha yapması bekleniyor. Kemer’de bulunan 500 otelinde projeye olumlu baktığı öğrenildi.

“13 MİLYON TURİSTE RAĞMEN FUTBOL BAŞARISI OLMAYAN BİR ŞEHİRİZ”

Meclis toplantısında söz alan Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, “Takımın başarısı konusunda şehrin markasına katkı sunmak için yapıyoruz. Onun dışında hiçbir düşüncemiz yok. Biz bir takım şeylerin nasıl olabileceğini çok iyi bilen biriyiz. Bugün Kemer’in de olduğu konum itibarıyla baktığımız her zaman söylediğimiz bir olay var. Bir İspanya’nın Sevilla’sından Barcelona’yı kıyaslamaya gerek yok. Barcelona ile Antalya’yı kıyaslayabiliriz. Sevilla’sından turizm olarak çok daha fazlamız var. En az 2 bin takımın kampa geldiği diğer taraftan 13 milyon turist gelmesine rağmen futbol olarak hiçbir başarısı olmayan bir şehirde yaşıyoruz” dedi.

“ALINAN TARİHİ KARAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Maçlarını ortalama bin seyirci ile oynadıklarını ifade eden başkan Gencer, “Süper Lig’e tekrar çıkışımızdan sonra şehir olarak ne katkı sunabiliriz diye bir çalışma yaptık. Bu doğrultuda bir Samuel Eto’o transferi yaparken dahi çok zorlandık ama bu transferi yaptığımız zaman Antalyaspor yönetimi olarak biz yapmadık dedik. Bu transferi yapan bizler değil sizlersiniz; çünkü bu transferi bu şehir yaptı. Kemer’inden Alanya’sına kadar bu turizm şehri olmasaydı Samuel Eto’o Antalya’ya gelmezdi. Kendi yaşadığı şehirlere eş değer olduğunu gördüğü için geldi. Bundan sonra bütünleşip daha büyük başarılara yelken açmalıyız. İstedikten sonra çok şeyler yapabiliriz. Bu pastaya katkı koyanlara çok teşekkür ediyorum. Almış olduğunuz tarihi karardan dolayı çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

GÜL: “KARAR TÜM ANTALYA’DA ALINIRSA ANTALYASPOR’A BÜYÜK KATKI SAĞLAR”

Bu teklifi daha önce otel yönetiminde bulunan kişilere sunduklarını belirten Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bu proje daha önce otel yönetiminde bulunan arkadaşlara bir teklifimizdi. Bunun için bir adım atalım dedik. Yaşanan seçim süreçlerinden dolayı başkanımız ile bir araya gelemedik. İki gün önce başkanımız ile yaptığımız görüşmede, başkanımız gündeme almamız için bizden rica etti. Kemerde bulunan otel yöneticileriyle görüştüğümüzde bu işin kabul gördüğünü gördük. 500 civarında bir otelimiz var. Bu oteller içinde bir yıldızlı da var 5 yıldızlı oteller de var. Ama böyle bir karar bütün bölgelerde alınırsa Antalyasporumuza büyük katkı sağlanır diye düşünüyoruz. Kulübümüze başkanımıza hayırlı olsun. Kararı Kaymakamlığa sunduktan sonra bütün otellerimize tebliğ edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.