Ankara Valisi Topaca’nın 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı mesajı

Ankara Valisi Topaca’nın 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı mesajı

Ankara Valisi Ercan Topaca, yarın başlayacak olan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi...

Ankara Valisi Ercan Topaca, yarın başlayacak olan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır" ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Topaca, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Topaca, mesajında, uzun bir tatilin ardından yarın yeni eğitim-öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade etti. Topaca, hayatta aileden sonra en önemli basamak olan okulların, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunarak bireyleri gelecek hedeflerine ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuva olduğunu belirterek, "Eğitim ve öğretim ise sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan dinamik bir alandır ve hayat boyu devam etmektedir. Dolayısıyla çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir" diyen Topaca, mesajında şunları kaydetti:

"Bu amaçla okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkanı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz. Velilerimizin de olumlu ve yönlendirici katkıları, çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının, sevgili öğrencilerimizin ve ailelerimizin 2017-2018 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.