Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan E-defter, E-fatura, E-arşiv, E-tebligat Semineri

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan E-defter, E-fatura, E-arşiv, E-tebligat Semineri

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Ostim ve Polatlı’da faaliyet gösteren serbest muhasebeci mali müşavirlere yönelik e-defter, e-fatura, e-tebligat, e-arşiv fatura sem...

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Ostim ve Polatlı’da faaliyet gösteren serbest muhasebeci mali müşavirlere yönelik e-defter, e-fatura, e-tebligat, e-arşiv fatura semineri düzenlendi.

Çok sayıda meslek mensubunun katıldığı seminerde konuşan ASMMMO Başkanı Mehmet Okkalı, mesleğin sürekli kendini yenileme istediğini söyledi. Okkalı, Türkiye’nin yeni bir parlamento seçimini yaptığını, demokrasi açısından sorunsuz bir seçimin yaşanmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Okkalı, biran önce hükümetin kurularak yasama faaliyetlerine başlamasını isteyerek şöyle konuştu:

“Mali müşavirlik mesleği zor ve sürekli yenilenme isteyen bir meslek. Meslektaşlarımız sürekli değişen kanun, tüzük, yönetmelik, genelge ve yönergeleri takip ediyor. Meslektaşlarımızın üzerine her gün yeni yükler biniyor. Devletin her kuruş vergisinde pay sahibiyiz. Meslek yasamızla ilgili bir yasal düzenleme mecliste bekliyor. Yeni hükümetle birlikte bu yasanın bu yıl geçmesini bekliyoruz. Kendi hayatlarından fedakârlık ederek çalışan meslektaşlarımız hak ettikleri itibarı ve maddi değeri alabilmeleri için çalışıyoruz. Oda olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Teknolojik gelişmeler bizlerin işlerini daha da kolaylaştırıyor. E- defter, e-fatura, e-arşiv gibi konulardaki eğitimlerle meslektaşlarımızın omzundaki yükü azaltmak istiyoruz. Bu konuda eğitimlerimiz devam edecek. Bildiğiniz gibi 2016 yılından itibaren e-defter, e-fatura hayatımızda olacak. Tüm meslektaşlarımız buna hazırlıklı olmak zorunda.”

Odanın sosyal faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Okkalı, “Meslektaşlarımızın yoğun iş temposundan bir nebze uzaklaşmaları için bazı sosyal-kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Odamızın futbol ligi önümüzdeki hafta başlıyor, satranç kursumuz, fotoğrafçılık kursumuz, tiyatro ve Türk Halk Müziği koromuz çalışmalarına başladı. Katılmak isteyen meslek mensuplarımızı ve ailelerini bekliyoruz. Biz meslektaş için çalışıyoruz. Çünkü meslek odaları üyelerinin hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışma yapma yeridir. Siyaset yeri değildir. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren hep bu düşünceyle hareket ettik. Hiçbir partinin arka bahçesi olmadık, olmayacağız. Tüm siyasi partilere eşit yakınlıktayız. Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın geleceği için tüm siyasi partilere projelerimizi ve sorunlarımızı aktarıyoruz. Olumlu sonuçlar almaya başladık, almaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşma sonrası Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Selçuk Gülten e-defter, e-fatura, e-tebligat, e-arşiv fatura konularında eğitim verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.